середа, 30 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дешева комуналка більше не радує: в ОРДЛО підвищують тарифи ЖКГ

Економіка , Новини , Новини окупації

Дешева комуналка більше не радує: в ОРДЛО підвищують тарифи ЖКГ

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Наприкінці серпня окупаційна влада попередила мешканців непідконтрольної частини Донецької області про підвищення тарифів на комунальні послуги. З 1 вересня подорожчають такі послуги, як вивіз сміття, водопостачання та квартплата. 

Найбільше зростання тарифів анонсовано в Донецьку. Якщо по області водопостачання коштуватиме у півтора раза більше, то «столичні» мешканці платитимуть майже вдвічі. Плата за квартиру та вивезення ТПВ зросте на 30%. Наразі двокімнатна квартира обходиться в суму до 1500 рублів (близько 560 грн).

Чим обґрунтоване таке непопулярне рішення? 

  • По-перше, «влада» говорить про критичний рівень зносу обладнання через відсутність коштів на повноцінний ремонт. 
  • По-друге – необхідністю підняти заробітну платню працівників сфери ЖКГ, яка дійсно є дуже низькою. 
  • Третя причина – підвищення цін на паливо, що автоматично призводить до подорожчання всіх робіт та послуг. 

Мешканці окупованої території приголомшені, бо їхніх доходів ледь вистачає на оплату ЖКГ за діючими тарифами. За «офіційними» даними середня зарплатня в ОРДЛО сягнула 10 000 рублів. Але реально, як пишуть жителі у соціальних мережах, вона складає близько 6000 рублів (2270 грн). Тому навіть незначне підвищення обов’язкових платежів боляче б’є по кишені. 

«Республіканська служба по тарифах» обіцяє, що найближчим часом інших підвищень не планує, За винятком того випадку, що зростуть пенсії та заробітна платня у 2020 році. Тоді доведеться й тарифи перераховувати. Фактично це означає, якщо підвищення доходів відбудеться, подорожчання послуг ЖКГ його повністю «з’їсть». 

Як відомо, тарифи ЖКГ на окупованій території зберігаються з 2014 року, в той час як в українських містах вони помітно зросли. Цей факт використовувався для пропагандистських цілей – але наразі схоже на те, що й цей ресурс вичерпано. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі