середа, 05 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Держслужбовці кажуть, що згадка символів так званих «Л/ДНР» у сенсі їхньої заборони буде діяти на легалізацію цих утворень

Суспільство , Політика

Держслужбовці кажуть, що згадка символів так званих «Л/ДНР» у сенсі їхньої заборони буде діяти на легалізацію цих утворень

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Краматорську відбулося засідання круглого столу за участю заступника Міністра культури та інформаційної політики України Тараса Шевченка. Мова йшла про розвиток і захист інформаційного простору. По задуму організаторів, держслужбовці мали б отримати від журналістів інформацію про стан речей у цій сфері. Дещо вони, звичайно, почули, але захід був більш схожий на традиційний брифінг.

Одне з питань стосувалося ліквідації прогалини у кримінальному законодавстві України щодо символів так званих «Л/ДНР». Наразі ці символи ніяким чином не заборонені й відповідальності за їхню демонстрацію та розповсюдження нема.

Про неадаптоване до війни законодавство Патріот Донбасу вже писав. Тоді власні джерела у СБУ зазначали, що немає кримінальної відповідальності за демонстрацію символіки фейкових утворень на території України. Про відсутність відповідальності за ці дії говорив і адвокат Олег Дяченко:

«Відсутність законодавчої заборони використання символіки «ДНР», «ЛНР» та країни-агресора протягом шести років з початку війни може свідчити лише про цілеспрямованість дій державних мужів по майбутній легалізації захоплених територій на умовах країни-агресора». 

Держслужбовці кажуть, що згадка символів так званих «Л/ДНР» у сенсі їхньої заборони буде діяти на легалізацію цих утворень

Ось що відповів на питання щодо таких символів Віктор Литвінов, заступник генерального директора ДП «Центр захисту інформаційного простору»:

«Як їх назвати, ці графічні елементи? Прапором «ДНР» та «ЛНР», тим самим легалізувати ці утворення?»

Як варіант було запропоновано дати назву: «Символи окупованих територій»

«Повертаємося до суб’єктивізації цих утворень. Ми не визнаємо так звані «ДНР» та «ЛНР», тому» відповідно» ми жодним чином не визнаємо якісь графічні елементи, які вони називають так званим «прапором» та «гербом». Якщо ми пропишемо ці графічні елементи, як якийсь суб’єкт, тим самим ми визнаємо їх існування», – розповів пан Литвінов.

Потім він зауважив, що у поліції та СБУ є можливість притягувати до відповідальності у таких випадках.

Насправді, наше видання вже вивчало це питання і спілкувалося з юристами, співробітниками СБУ. Всі вони кажуть, що неможливо за такі дії притягнути до відповідальності. Хоча заступник міністра записав про це інформацію.

Тарас Шевченко наприкінці зустрічі зазначив, що у них є «Інструменти для протидії російській інформаційній агресії та нові інструменти для українських медіа, щоб бути більш ефективними…»