п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Держдепартамент вимагає від Кремля звільнення всіх українських бранців

За кордоном , Новини , Російська агресія , Події

Держдепартамент вимагає від Кремля звільнення всіх українських бранців

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вашингтон закликав Росію не зволікати зі звільненням тих українців, яких вона продовжує утримувати, та сподівається на більш активний діалог двох країн. Про це йдеться в заяві, яку зробив Держдепартамент США після обміну полоненими, що відбувся 7 вересня.

У своєму зверненні американці нагадали, що вони постійно закликали до безумовного звільнення 24 полонених моряків, Олега Сенцова та інших політичних в’язнів. Моряки були затримані у листопаді минулого року під час інциденту, який кваліфікується як «напад на українські судна в Чорному морі біля Керченської протоки». В російських в’язницях ще лишається багато українських громадян, зокрема – представників кримськотатарської громади. США очікують на звільнення всіх, кого Росія безпідставно утримує.

Друга теза заяви стосується активізації діалогу між двома країнами. Оскільки президент Зеленський проявляє намір до дипломатичного вирішення конфлікту, який Росія підтримує на сході України, Москва має виконати свої зобов’язання, що базуються на Мінських угодах. 

Як відомо, масштабний обмін полоненими відбувся 7 вересня. В Україну повернулись 24 члени екіпажів українських суден та 11 політв’язнів. У Росію – 35 злочинців та осіб, щодо яких було відкрито кримінальні провадження. Президент Зеленський зробив заяву, що цей обмін є першим етапом з припинення війни на Донбасі. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі