понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Держдеп США: Медведчук і телеканал «1+1» поширюють російські фейки про коронавірус в Україні

Політика

Держдеп США: Медведчук і телеканал «1+1» поширюють російські фейки про коронавірус в Україні

views74

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На тлі глобальних зусиль щодо подолання пандемії коронавірусу Росія проводить дезінформаційну кампанію проти США щодо походження вірусу. У тому числі, в Україні.

Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент під час відеоконференції «Зміцнення відносин між США і Східною Європою під час пандемії» проведену у середу Німецьким фондом Маршала у США, повідомляє Укрінформ.

«На жаль, коли ми шукаємо шляхи подолання кризи, Росія продовжує докладати зусиль для поширення дезінформації. Росія бреше про походження вірусу. Це поширюється в Україні, Вірменії через підконтрольні медіа», – сказав американський дипломат.

За його словами, в ефірі українського телеканалу «1+1», який належить бізнесмену Ігорю Коломойському, також були озвучені інспіровані в Росії фейки. Зокрема, минулого тижня у програмі «Секретні матеріали» на цьому телеканалі розповідалося про нібито наявність на території України американських лабораторій, в яких розробляється біологічна зброя.

«Ця історія була поширена в Україні Віктором Медведчуком, підготовленим в КГБ адвокатом, через упередженість якого у 70-ті роки Василь Стус був відправлений до Сибіру, у ГУЛАГ», – заявив Кент.

Він також додав, що фейк про американську біологічну зброю в Україні був активно поширений у російських пропагандистських ЗМІ, а також озвучений представником російської окупаційної адміністрації в ОРДЛО.

Видання «Детектор медіа» повідомило, що сюжет програми «Секретні матеріали» про американські біолабораторії, які нібито розташовані в Україні, вийшов у ефірі 27 квітня. У випуску розповідали про те, що європейські журналісти начебто виявили понад чотири тисячі лабораторій, у яких США створюють нові віруси, і що це нібито вже підтвердило міністерство оборони Сполучених Штатів Америки.

«Детектор медіа» вказує, що цей сюжет ґрунтується на інформації, яку спочатку оприлюднили на сайті партії «Опозиційна платформа — За життя» 15 квітня. Там було опубліковане публічне звернення Віктора Медведчука до керівництва держави про те, що в Україні діють 15 військових лабораторій США.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі