четвер, 26 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Держбюджет 2020: загубились статті про підтримку пенсіонерів та військових

Економіка , Новини

Держбюджет 2020: загубились статті про підтримку пенсіонерів та військових

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У бюджеті-2020 не передбачено грошей навіть на ті соціальні програми, які стартували минулого та позаминулого року. Зокрема, з нього зникли статті про додаткову виплату тим, хто отримує найменшу пенсію – так звану «тринадцяту пенсію». Не будуть фінансуватися підвищення зарплатні військовим і будівництво амбулаторій у сільській місцевості.

З аналізом бюджету на наступний рік виступив екс-президент України Петро Порошенко. За його словами, після початку російської агресії країна пережила дуже важкий період. Але від 2016 року переорієнтувалися на європейський ринок та спромоглися відновити економіку, яка почала зростати. Показовою є статистика за другий квартал поточного року – ВВП додав 4,6 %.

Це хороші передумови для «кінця епохи бідності». На такому підгрунті нова влада могла б працювати над зростанням рівня життя, як вона й обіцяла під час передвиборних перегонів. Деякі обіцянки сприймаються як хохма – наприклад, про вчительську зарплатню у 4 000 доларів, їх від самого початку не варто було сприймати за чисту монету. 

П’ятого президента здивувало те, що з бюджету зникли й ті статті, які фінансувалися в попередні роки. Це «тринадцята пенсія», будівництво амбулаторій у селах, підвищення виплат військовим. 

Що пропонують «Слуги народу» замість цих соціальних програм? Наразі вони відзначились законами, які означають тиск на малий бізнес, верифікацію соціальних виплат, зменшення кількості отримувачів субсидій. Як всі популісти при владі, «Слуги народу» задовольняють виборців за старим принципом «хліба й видовищ».

А коли не вистачає хліба, замість нього пропонують шоу – голосні затримання, які поки що зривають оплески. 

За словами Порошенка, поки бюджет на 2020 рік не прийнято, його політична сила буде боротися за повернення статей, спрямованих на підвищення рівня життя. Стан економіки дозволяє це зробити, і все, що потрібно – політична воля.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі