четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Державний комітет телебачення і радіомовлення відзвітувався за 2019 рік щодо літератури антиукраїнського змісту

Новини , Політика

Державний комітет телебачення і радіомовлення відзвітувався за 2019 рік щодо літератури антиукраїнського змісту

views113

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Протягом минулого року майже 7 тисяч книг російського видавництва або виданих на контрольованих Росією тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей намагалися ввезти до України. Про це повідомили на офіційному сайті комітету.  

Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив надати відповідний дозвіл у 2322 таких випадках, а також 151 раз заблокував дозвіл на ввезення майже мільйону примірників видань антиукраїнського змісту. Всі інші відмови пов’язані з недостовірними відомостями або неподанням необхідних документів.

За цей час було складено 21 протокол на порушників, які всупереч Закону України «Про видавничу справу» намагалися через книги розповсюджувати «русский мир» на території України. Загальна сума адміністративно-господарських штрафів – 876 330 гривень.

«Завдяки докладеним зусиллями з полиць українських книгарень практично зникла література антиукраїнського змісту, а отже, державу-агресора позбавлено можливості в умовах розв’язаної нею гібридної війни вести пропагандистські кампанії, спрямовані на підрив національної безпеки України та просування власних інтересів», – повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

Також на сайті повідомляється про заходи, які застосовувались для обмеження потрапляння антиукраїнської літератури на українські ринки та книгарні.

У березні 2019 року РНБО запровадила санкції проти 12 російських юридичних осіб, з яких  9 – це видавництва і 3 – сайти, які займаються виданням, рекламою чи розповсюдженням антиукраїнській літературі. На 3 роки Держкомтелерадіо призупинив видачу нових дозволів на ввезення в Україну продукції саме цих видавництв, а також скасував 11 894 раніше виданих дозволів.

У травні урядом було ухвалено зміни до Порядку вилучення з обігу контрабандної видавничої продукції, що виготовлена, ввозиться або походить з  РФ, ОРЛДО чи анексованого Криму та Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на ввезення такої продукції до України.

Крім того, Держкомтелерадіо підготував проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу» та надіслав на розгляд відповідних органів.

Наразі Державний комітет телебачення і радіомовлення працює над Переліком видань антиукраїнського змісту, що пропагують насильство і вчинення терактів, розпалюють ворожнечу та посягання на права і свободи людини. Повний перелік можна знайти на офіційному сайті Держкомтелерадіо. На цей час до нього входить 211 найменувань друкованої продукції.

Варто зазначити, що за розповсюдження літератури вказаного змісту тягне за собою кримінальну відповідальність за статтями Кримінального кодексу: 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи захоплення державної влади), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства, нетерпимість та дискримінацію) та 436 (пропаганда війни).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі