четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Державною політикою влади в Україні є брехня, яка прискорить її кінець

Політика

Державною політикою влади в Україні є брехня, яка прискорить її кінець

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Через заяву Головного санітарного лікаря Віктора Ляшка щодо заборонних заходів, які потрібні були не з метою протидії пандемії, а задля залякування через психологічний вплив, влада підтвердила, що з перших днів брехала своїм громадянам.

Про це заявив народний депутат Сергій Висоцький.

За його словами, гучна заява головного санлікаря Віктора Ляшка «тягне на вкрай неприємну сенсацію». Він розповів, що у цивілізованих державах будь-яка, навіть мала брехня для чиновника є абсолютним табу.

«Принаймні два імпічменти президентам США були оголошені через публічну брехню. Імпічмент Біллу Клінтону було оголошено конгресом не за позашлюбний зв’язок з Монікою Левінські. А через те, що 42-й президент США збрехав про цей зв’язок під час слухань в нижній палаті парламенту. Імпічмент Дональду Трампу мав складніше підгрунтя. Але в корені його все одно лежала брехня президента Трампа про перевищення повноважень при розмові з Володимиром Зеленським», – наголошує нардеп.

Він пояснив, що у демократичних державах не просто так діє абсолютна нетолерантність до брехні. У всіх державах висока легітимність влади будується на масовій довірі громадян.

«В демократіях система покарання можновладців за брехню як правило полягає в їх моментальній відставці. Тому що ненормативна поведінка окремих представників влади кидає тінь на всіх. І підриває довіру до партій і інститутів держави. Без довіри до партій програються вибори. Без довіри до інститутів руйнуються самі держави», – підкреслив він.

За його словами, першим правилом кризових комунікацій є принцип «не брехати».

«Не брехати якою б складною була ситуація. Тому що для подолання будь-якої кризи необхідно приймати швидкі рішення і домагатися чіткого виконання всіх інструкцій. Негативні чутки, як показує практика, можуть поширюватися зі швидкістю світла. Незалежно від того, чи йде мова про епідемію чи про корпоративний скандал, кризові комунікації завжди повинні бути спрямовані на те, щоб визнавши саму проблему, погасити паніку, вселити в громадян впевненість у компетентності влади, або групи корпоративних керуючих і виробити несуперечливий протокол дій для подолання кризи», – говорить нардеп.

Висоцький наголосив, що у випадку з українською владою можна побачити «повальне лицемірство і брехню влади, яка підриває державу і замість боротьби з кризою створює передумови для її поглиблення».

Він заявив, що українська влада своїми діями та заявами підриває саме поняття правил гри і боротьби з кризами, а тим самим піддає суспільство ще більшій загрозі. Тим більш, на фоні Тищенка і «Велюра», а також представників партії Медведчука, які влаштували масову сходку на 9 травня.

«Влада своїми ж руками проводить сеанс карантину з його подальшим викриттям. Загальні правила карантину стають не такими вже загальними. Карантин виявляється не писаним для близьких до влади бізнесів – як у випадку з Тищенком і «Велюром» і для впливових політичних груп – наприклад, для представників партії Медведчука, які влаштували масову сходку на 9 травня. Що вже само по собі дискредитує всіх заходи по боротьбі з епідемією. Більш того, самі представники влади визнають: так, ми брешемо українцям!», – заявив він.

Народний депутат нагадав, що влада сприймає українців, як «групу нерозумних дітей, яких треба змусити спати страшилками про Бабая». При цьому влада Зеленського намагається постати в образі колективного дорослого.

За його словами, після того, як влада визнала свою брехню про парки, «виникає природне запитання: а де вона в такому разі не бреше?».

Наприкінці він додав, що влада, яка не поважає свій народ і ставиться до нього «як до нерозумного бидла, яке буде чекати своєї долі в стійлі, швидко втратить і довіру і повагу».

«Довіра, як було сказано вище – головний фундамент держави. Але у довіри є зворотна сторона. Вона називається повага. Жоден цивілізований політик, на відміну від Володимира Зеленського, не говоритиме зі своїми громадянами як з нерозумними дітьми. Влада, яка не поважає власних громадян, яка бреше на о кожному кроці, яка вирішує за громадян летіти їм за кордон на роботу чи ні. Влада, яка відноситься до свого народу як до нерозумного бидла, яке буде чекати своєї долі в стійлі, швидко втратить і довіру і повагу. Прискоривши тим самим свій кінець», – підсумував народний депутат.