вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Держава усунулася від підтримки українських книг, а пофігістична ідеологія «какая разніца» підіграє Росії

Новини

Держава усунулася від підтримки українських книг, а пофігістична ідеологія «какая разніца» підіграє Росії

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Держава усунулася взагалі від підтримки української книжкової галузі за винятком скасування ПДВ, яке продовжене. Але коли відкриваються російські видавництва, то вони набувають податкових переваг як вітчизняний виробник.

Чому саме зараз піднялася тема?

Почали повертатися російські книги на ринок України та відкриватися російські видавництва. З огляду на те, що Росія завжди приділяла багато уваги саме інформаційній війні, не важко здогадатися, що до України ці видавництва прийшли не лише за грошима. Але й це також є проблемою для українських видавництв.

Наприклад, лише два місяці тому в Україні запрацювало російське видавництво «Альпіна Паблішер», офіційним дистриб’ютором і партнером якого став Yakaboo. Про це писали у мережі, піднімався галас, але віз і досі тут. В Україні. А крім неї з’явились й інші, наприклад, «Форс», «Ріпол»… Просто «Альпіну» висвітлив відомий український письменник, ветеран АТО, блогер Валерій Ананьєв, але, насправді, вона не одна.

Засновник видавництва «Наш Формат» Владислав Кириченко розповів в ефірі Українського радіо кому зараз вигідна поява книжок російського видавництва в Україні та чому українські видавці виступають проти продажу російських книг в українських мережах.

«2016-2017 роки — це був ренесанс української книжки. Ми вперше за всю історію незалежної України подолали бар’єр у 50% ринку. 2018-2019 роки — це початок стагнації, масової експансії видавництв, легалізованого ввозу вагонами російської літератури, дистрибуція її українськими гравцями», – сказав Владислав Кириченко.

За його словами, у 2014-2015 роках мережі та магазини були налякані й знімали масово російські книжки з  полиць. А зараз трапляються ситуації, коли мерчендайзери російських видавництв відсувають на задній план українську літературу і виставляють свої.

«І тут в конфлікт вступає ліберальна пофігістична ідеологія «какая разніца» з тим, що є інтереси українців як корінного етносу, який не має іншої території, на якій він може реалізувати всі свої потреби. І враховуючи те, що за російським видавництвом, за дистрибутором стоїть ринок у 20 разів більший, у них вже економічна преференція. Вони можуть собі дозволити все, що завгодно у ціноутворенні, у маркетингу тощо. До того ж, «п’ята колона» — це люди, які свідомо або несвідомо «какая разніца», якою мовою читати», – сказав видавець.

За його словами, зараз все повертається назад. Як і не було. А у суспільстві формується інформаційний фон як декілька років тому. До війни.

«Експансія відбувається на всіх фронтах, зокрема і успішні літературні курси, які проводять російські компанії. І у суспільстві формується інформаційний фон і культура споживання саме російські, як було декілька років тому. Тобто ми не пройшли точки неповернення».

Він наголосив, що книга – це також зброя, але інформаційна. Це інструмент формування нації.

«Українська книжка є інструментом формування політичної нації, без якої сенс існування України як держави просто зникає. Сенсом існування держави Україна не є захист кордонів, ковбаса, дешевий газ і асфальт у кожному селі. Спочатку будуються ефективні політичні нації і паралельно будується ефективна економіка. Якщо в Україні сформується політична нація і спільний вектор бачення розвитку держави, цінностей тощо, нічого не буде. І українізація через контент, через книжку, кіно, радіопрограми, музику  — це невід’ємний елемент , наріжний, формування модерної, ефективної, конкурентної української політичної нації», – підсумував Кириченко .

15 лютого у Слов’янську, з якого, власне, починалася війна, відбулася презентація книги «Доця» волонтерки, авторки Тамари Дуди, більш відомої під псевдонімом Тамара Горіха Зерня. Ця книга про Донецьк та початок війни вийшла влітку цього року, взяла нагороду в літературній премії за версією ВВС та отримала інші нагороди.

Тамара Горіха ЗерняВчора, коли пан Зеленський анонсував у Мюнхені нову ділянку «розведення сил», а пан Пристайко…

Опубліковано А що там у ПП – А що там у ЄС Неділя, 16 лютого 2020 р.

Під час презентації Тамару запитали чого, власне, вона сама вирішила написати книгу, якщо досі не мала жодного досвіду. І вона пояснила…

В Україні йде війна. Російсько-українська війна. А книг про це дуже мало. Ролики видаляються в інтернеті, записи стираються, а пам’ятати про сьогоднішні події з часом будуть все менше й менше.

Але навіть не в тому річ. Росія чітко усвідомлює, як впливати на свідомість людей, і тому саме книги вони штампують великими пачками щохвилини. Російськими детективами, «Афганом», любовними романами та «історичними» книжками до початку війни були завалені магазини і навіть бібліотеки, проте українську книгу знайти дуже було важко. А книга – це скарбничка, яку можна передати нащадкам, яку можна читати вдома та у шкільній програмі…

І ростити українців. В Україні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі