четвер, 28 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Депутати Верховної Ради запропонували позбавити держнагород колаборантів

Константинова Ольга


Суспільство , Події , Політика

Депутати Верховної Ради запропонували позбавити держнагород колаборантів

views145

12.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №6163 , який передбачає позбавлення держнагород осіб, які публічно підтримали анексію Криму, виправдовують окупацію українських територій, публічно заперечують збройну агресію Росії проти України, популяризують керівництво держави-агресора

Ініціатором законопроєкту виступив народний депутат від об'єднання «Справедливість» Роман Лозинський, а співавторами стали 40 нардепів від усіх фракцій Верховної Ради ІХ скликання, крім представників ОПЗЖ. 

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що за сьогоднішнім законодавством позбавити державних нагород практично неможливо. Тому нардепи ініціювали зміни до законодавства, які дозволять відновити справедливість і здоровий глузд у часи війни з Росією.

Автори законопроєкту пропонують механізм, який дозволить практично реалізувати положення, передбачені Законом України «Про санкції». Згідно зі змінами до законодавства, Верховна Рада та РНБО отримують право вносити на розгляд президента обґрунтоване подання про позбавлення державної нагороди виключно у випадках, коли нагороджений вчинив дії, спрямовані на:

  • популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та її посадових осіб, 

  • виправдання, визнання правомірності або публічне заперечення збройної агресії проти України, анексії території України державою-агресором, порушення територіальної цілісності, суверенітету України

  • або у разі, якщо правоохоронні органи встановили зв’язки нагородженого з окупаційними силами та/або окупаційними адміністраціями держави-агресора. 

Остаточне рішення щодо позбавлення нагород ухвалює президент України. У разі, якщо особа, позбавлена нагороди, вважає таке рішення помилковим, вона має право на поновлення у правах на державні нагороди у порядку, передбаченому ст. 17 Закону України «Про державні нагороди України».Коментарi (2)

Спрытко (2 тижні тому)

Коментарiй було видалено по причині : "спам"

Спрытко (2 тижні тому)

Коментарiй було видалено по причині : "мова ненависті"