п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Депортація громадян України з території окупованого Криму продовжується

Політика

Депортація громадян України з території окупованого Криму продовжується

views71

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадян України, які не мають паспортів Російської Федерації, примусово депортують з території окупованого Криму.

Про це в етері телеканалу «Дом» розповів представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько.

За словами представника, депортації підлягають громадяни України, які не мають паспортів Російської Федерації та проживають в Криму без так званої посвідки на перебування. Такі особи за законодавством РФ вважаються іноземцями.

«За 2020 рік ми задокументували 178 випадків, коли «суди» на території АРК (Автономної Республіки Крим) виносили рішення, які зобов’язують дану категорію осіб покинути АРК. З них 105 громадян України отримали таке «судове» розпорядження», — розповів Хилько.

За його інформацією, водночас 416 осіб (з них щонайменше 292 — громадяни України) отримали припис заплатити штраф за порушення так званих міграційних правил, які діють в РФ.

Хилько уточнив, що зазвичай ідеться про звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після 2014 року.

«Єдине необхідно уточнити, що це ті, які не отримали паспорт РФ і не мають довідки про тимчасове або постійне місце проживання. Тобто зазвичай це особи, які не мали прописки на території АРК. Зауважую — зазвичай, тому що бувають винятки скрізь. Можливо, хтось із них приїхав до Криму вже після окупації — працювати або відвідувати своїх родичів, або просто користуватися правом вільного переміщення територією України», — додав представник Моніторингової місії ООН.

Повідомляється, що є два види депортації — примусовий та самостійний виїзд. Якщо людина за рішенням «суду» не залишила самостійно окуповану територію Криму, тоді її затримують повторно і їй вже загрожує примусова депортація.

«При примусовій депортації затриманих поміщають у так звані приймачі — місця утримання під вартою. І ці особи будуть депортовані. Ми документуємо такі випадки. Їх депортують або спочатку на територію РФ (зазвичай у Ростовську область), а звідти вже на територію України через Харківську область. Або ж безпосередньо через адміністративний кордон з Кримом на територію материкової України», — уточнив Хилько.

Відомо, що за весь час окупації Росією Криму, півострів покинуло понад 45 тис людей.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі