понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Денісова звернулась до ВР через «дітей низької якості», а Третьякова виклала «першоджерело» (відео)

Суспільство , Право

Денісова звернулась до ВР через «дітей низької якості», а Третьякова виклала «першоджерело» (відео)

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова закликала Голову парламенту та народних депутатів України відреагувати на дискримінаційні заяви Голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової. Остання просто виклала відео у мережу із підписом «першоджерело».

Заяву щодо дискримінаційних закликів народного депутата Галини Третьякової омбудсмен з прав людини Людмила Денісова опублікувала у своєму Фейсбуці.

Вона нагадала, що відповідно до Статуту ООН основою забезпечення свободи, справедливості та миру є визнання власної гідності, рівних і невід’ємних прав усіх членів суспільства.

«У Загальній декларації прав людини та в Міжнародних пактах про права людини проголошено, що кожна людина має володіти всіма зазначеними у них правами і свободами без будь-якої різниці за такими ознаками, як раса, колір шкіри, народження, національне або соціальне походження або інших обставин. У Загальній декларації прав людини проголошено, що діти мають право на особливе піклування і допомогу», – йдеться в повідомленні.

Крім того, Денісова додала, що конвенція про права дитини ґрунтується на принципах недискримінації дитини незалежно від її соціального походження, майнового стану, стану здоров’я і народження дитини, її батьків чи законних представників; поваги та гідного ставлення; забезпечення достатнього життєвого рівня.

Також у повідомленні вказується, що батьки несуть основну відповідальність за забезпечення у межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, які необхідні для розвитку дитини. А держава взяла на себе зобов’язання вживати необхідних заходів щодо надання матеріальної допомоги та підтримки програм щодо забезпечення дитини харчуванням, одягом і житлом, за необхідності.

«Дитина не обирає родину, в якій народжується. Вона обмежена у можливостях самостійно себе забезпечити  та захистити. У певний період життя дитина повністю залежить від відповідальності дорослих людей – батьків, опікунів, чиновників, політиків, усіх, хто дотичний до прийняття рішень, що забезпечують умови для нормального життя та розвитку», – йдеться в повідомленні.

Омбудсмен рішуче засудила «заклики до таких методів, як примусова кастрація, стерилізація людини, заяви про поділ на якісних і неякісних дітей». І звернулась до нардепів та Голови парламенту із закликом вжити необхідних заходів.

«Засуджуючи висловлювання Голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, звертаюсь до Голови парламенту, народних депутатів України вжити всіх можливих заходів, спрямованих на недопущення посягань на основоположні права людини, відступу від демократичних цінностей та не допускати дискримінаційних закликів», – йдеться в повідомленні.

На скандал відреагувала і сама Галина Третьякова.

Вона виклала відеозапис у мережу і зробила лаконічний підпис: «першоджерело». (Початок причини скандалу приблизно з 50 хвилини).

Опубліковано Kyiv School of Economics Вівторок, 26 травня 2020 р.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі