понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
День українських миротворців: де працюють військові та які завдання виконують у складі Місії ООН

Суспільство

День українських миротворців: де працюють військові та які завдання виконують у складі Місії ООН

views38

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні в Україні відзначається День українського миротворця. У міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки військовослужбовці Збройних сил України представлені як національний персонал, так і у складі національного контингенту.

Про це розповіли в Генеральному штабі Збройних Сил України кореспонденту АрміяInform.  

Українські військові виконують завдання в дев’ятьох міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в семи країнах світу та в районі Аб’єй.

Зазначається, що військовослужбовці українського національного контингенту 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації несуть службу в ДР Конго, а військові українського національного контингенту зі складу багатонаціональних сил НАТО KFOR – у Косові.

«Також український національний персонал виконує завдання у складі Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго, у складі Місії ООН у Косові, у складі Місії ООН у Республіці Південний Судан, у складі тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй, у складі сил ООН з підтримання миру на Кіпрі, у складі багатопрофільної інтегрованої Місії ООН зі стабілізації у Малі, у складі тренувальної дорадчої місії НАТО «Рішуча підтримка» в Ісламській Республіці Афганістан, а також національний персонал у складі Спільних миротворчих сил у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова», – йдеться у матеріалі.

До завдань, які виконують військові спостерігачі ООН, входять:

  • здійснення заходів з контролю виконання угод про припинення вогню;
  • збір та перевірка інформації про збройні сили сторін конфлікту;
  • патрулювання зон відповідальності, збір та аналіз інформації;
  • моніторинг процесу роззброєння, демобілізації та реінтеграції всіх озброєних угруповань;
  • контроль за дотриманням прав людини;
  • сприяння в наданні гуманітарної допомоги;
  • забезпечення постійного зв’язку, координація з місцевими органами влади, агенціями ООН, збройними силами, національною поліцією та неурядовими організаціями.

Крім того, штабні офіцери місій ООН та НАТО виконують обов’язки у складі багатонаціональних штабів відповідних місій та операцій ООН.

Зазначається, що «у рамках виконання заходів боротьби з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 на виконання рішення сторони Альянсу здійснено тимчасове повернення 8 військовослужбовців Збройних Сил України та одного мінно-пошукового собаки зі складу Тренувально-дорадчої місії НАТО «Рішуча підтримка» в Ісламській Республіці Афганістан».

Також вказується, що додаткове направлення одного військовослужбовця Збройних Сил України до складу Багатопрофільної інтегрованої Місії ООН зі стабілізації в Малі з метою розширення участі України у складі міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки продовжується. Триває також і нормативно-правове врегулювання направлення національного персоналу (офіцерів штабу) до складу Місії НАТО в Іраку.