неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
День українського добровольця: згадуємо 2014 рік, нагадуємо про Марш добровольців у Києві

Суспільство

День українського добровольця: згадуємо 2014 рік, нагадуємо про Марш добровольців у Києві

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 14 березня, в Україні відзначається День українського добровольця. Святкова дата була встановлена 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

14 березня – не випадкова дата. Саме у цей день 2014 року прямо з Майдану пішли на підготовку перші добровольці на базу в Нових Петрівцях. Після цього – на війну, яку розв’язала Росія на Донбасі.

Важко переоцінити цю першу хвилю людей, які добровільно стали на захист держави, територіальної цілісності та суверенітету. Саме цей перший етап став вирішальним, тому що Україна зіткнулася з ворогом майже не підготовленою. Не було достатньої кількості кадрових військових, професіоналів, які були готові стати на захист та боронити українську землю. Саме добровольчі батальйони дали змогу відтермінувати час, провести мобілізацію та підготувати достойну професійну заміну.

Варто також згадати волонтерів, яких також можна привітати у цей день. Саме завдяки їхній відданості добровольчі батальйони отримували те, що допомагало захищати Україну. На фронт привозили все: від бронежилетів до шкарпеток та картоплі.

Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави – це яскравий приклад того, що у складний час знайдуться люди, які не за гроші чи славу, незважаючи ні на що, будуть захищати інтереси України.

Саме в ці дні, у 2014 році, тисячі звичайних українських громадян спочатку вийшли на вулиці та площі країні, щоб висловити протест проти антидержавної політики колишньої влади. А потім ці люди взяли зброю і першими дали відсіч озброєній до зубів російській армії. У цей рік була найвища за всю історію явка у військкомати майже у всіх містах країни. Не було мобілізації, не було повісток – було багато чоловіків і жінок, які об’єдналися і вирушили на Схід.

Українські добровольці – це гордість українського народу і головним біль Кремля.

Сьогодні, у День добровольця, ми приєднуємось до всіх привітань і бажаємо всім причетним здоров’я, сил, віри та наснаги. Ми вітаємо і цінуємо живих. Пам’ятаємо загиблих. І цінуємо безперечний вклад кожного, хто поклав свій час, здоров’я та життя на захист України.

Сьогодні, 14 березня, по всій країні відбудеться святкування та вшанування пам’яті загиблих.

У Києві в цей день пройде марш ветеранів російсько-української війни. Ветерани запрошують небайдужих українців приєднатися до акції всіх небайдужих українців, щоб дати зрозуміти владі, що капітуляція не пройде.

Марш розпочнеться о 18:00 від стадіону ЦСКА.