неділя, 27 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
День Соборності України — свято, яке символізує возз’єднання українських земель

Мартирос Григорян


Суспільство

День Соборності України — свято, яке символізує возз’єднання українських земель

views320

22.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні в Україні відзначають День соборності. Вагомість події 103-річної давності є чи не найменш дискусійною в українській історії. Це перед усім, пояснюється символічним значенням Акту Злуки 22 січня 1919 року. Нагадаємо всім землякам від Сходу до Заходу, від Півдня до Півночі, що сила нації в єдності! Отже, варто зауважити цікаві факти про цей історичний день.

Історичні хроніки Дня соборності

У цей день 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину незалежну Велику Україну.

Після цього відбувся молебень та парад українських військ, у якому взяли участь загони Січових стрільців під командуваннями одного з найталановитіших полководців УНР — Євгена Коновальця. Єдиним гербом об’єднаної держави став тризуб. А наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

Офіційно в Україні День соборності почали відзначати лише у 1999 році. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили й за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України чехословацької автономії. Під синьо-жовтими прапорами відбулася тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалося до столиці Карпатської України з усіх куточків краю на згадку про події 20-річної давнини.

Традиція «живого ланцюга» у святкуванні Дня соборності та Свободи України

День соборності України велике свято, яке символізує возз’єднання українських земель та незламну силу духу українського народу. Це одне зі знакових свят українського державотворення нашої непоборної країни, адже цього дня відзначається і День соборності, і перше проголошення незалежності України.

Важливо зазначити, що головною традицією у День соборності є утворення «живого ланцюга» єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу. З 2000-х років у Києві щорічно влаштовують «живий ланцюг» уздовж мосту Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами столиці. Такі ж акції проходять і в різних містах України, а всі охочі долучаються до дійства, беручи із собою державні синьо-жовті прапори та стаючи частинкою ланцюга.

Медіагрупа «Патріот Донбасу» у цей великий день вітає всіх українців з тим, чого нам уже вдалося досягти, і бажає не зупинятися ні на хвилину: захищати, працювати, будувати та розвивати Україну. Ми, однозначно, переконані, що справжні патріоти це, в першу чергу, люди, які повсякденною копіткою працею створюють сьогодення та майбутнє своєї країни. Зі святом, дорогі українці! Доброго здоровя, твердості духу та людської гідності! І мирного неба тобі, Україно!

Слава Україні!

/Текст підготовлено для «Патріот Донбасу» на основі відкритих джерел/

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі