понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Демократи вимагають від Трампа письмових пояснень щодо причин затримки грошової допомоги Україні

За кордоном , Новини , Політика

Демократи вимагають від Трампа письмових пояснень щодо причин затримки грошової допомоги Україні

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Депутати Конгресу від Демократичної партії США вимагають оприлюднити документи, в яких містяться причини тимчасового блокування грошової допомоги Україні з боку адміністрації Трампа. Вони підозрюють, що президент міг зловживати своїми повноваженнями, приймаючи таке рішення.

Йдеться про суму майже у 400 млн доларів, яка була виділена Конгресом Україні для військових потреб.

27 вересня Голова Комітету Конгресу США з асигнувань Ніта Ловей та голова бюджетного комітету Джон Ярмут спрямували відповідного листа до Адміністрації президента. Вони висловили стурбованість, чи не перевищив Трамп свої повноваження. Як відомо, на момент створення запиту Трамп вже розблокував ці кошти, але законодавці вважають за необхідне встановити причини такої затримки. Раніше американський президент посилався на корупцію в Україні та необхідність домогтися більш значущої допомоги з боку країн ЄС.

Ще влітку Білий дім ініціював перегляд програми з фінансування підтримки безпекової сфери України. Через це було призупинено можливість використовувати кошти за цією програмою, дія якої спливає 30 вересня цього року. Тільки 12 вересня Державний департамент відновив дію програми й виділив додатково більше ніж 141 млн доларів на снайперські гвинтівки та гранатомети. 19 вересня Палата представників прийняла рішення про подовження фінансування за програмою, що заблокував Трамп, ще на один рік.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі