середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Делегація Євросоюзу назвала того, хто спричинив конфлікт на Донбасі та окупацію Криму

Політика

Делегація Євросоюзу назвала того, хто спричинив конфлікт на Донбасі та окупацію Криму

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Все спричинене Російською Федерацією на українській території продовжує залишатися викликом для європейської безпеки.

Про це делегація Євросоюзу при ОБСЄ заявила під час Постійної ради організації, передає Укрінформ.

«Конфлікт на сході України, спричинений агресією з боку Російської Федерації та незаконною окупацією Кримського півострова, залишається серйозним викликом європейській безпеці. Ось чому Європейський Союз вчергове продовжив санкції проти тих, хто відповідає за підрив або становлення загрози територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України», – йдеться у повідомленні.

Європейці підкреслили, один з пріоритетів ОБСЄ має полягати у врегулюванні даного конфлікту. Також їх турбує ситуація з переговорами. Крім того, висловлено стурбованість щодо насильства, яке помітно останнім часом.

«Ми закликаємо сторони активізувати свої зусилля щодо реалізації висновків Нормандського саміту в Парижі в грудні 2019 року, а також попередньої домовленості у ТКГ щодо двох нових ділянок розведення та 19 зон розмінування. У цьому контексті ми закликаємо Росію діяти конструктивно у межах цих дискусій», – зазначають делегати.

Незаконні дії Росії на території окуповано Криму теж згадані представниками ЄС. Наголошено на порушенні прав людини, які продовжуються тривалий час.

Зрештою відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України зі сторони Європи вкотре підтверджено.