понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Дехто в парламенті несповна розуму, якщо узаконює подібні бізнес-поправки», – Москаль

Новини , Політика

«Дехто в парламенті несповна розуму, якщо узаконює подібні бізнес-поправки», – Москаль

views66

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Поправку голови комітету Ради з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, яка надає можливість імпортувати електроенергію з РФ, впровадили в інтересах бізнесмена Коломойського, котрий хоче отримати дешеву електроенергію для своїх феросплавних заводів. Дії Геруса можуть вплинути на відносини України зі Сполученими Штатами, а також завадити реалізації урядових програм.

Про це було заявлено колишнім головою Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадієм Москалем в ефірі каналу «112».

«…Інакше в Коломойського прибуток дуже маленький, все йде на оплату електроенергії. Дана тема іде уже давно. Проте наступне питання, в кого ми купуємо. Ми купуємо в пана Сєчіна, котрий раніше обіймав посаду заступника голови адміністрації президента Росії Володимира Путіна. В листопаді 2014 року США застосували до нього санкції. Ми горлаємо: санкції, санкції, санкції, а самі беремо і купуємо електроенергію в людини, на яку Сполученими Штатами було накладено санкції. У березні 2019 року Канада застосувала до нього санкції за випадок з українськими моряками в Керченській протоці. А це означає, подвійні санкції. І ми купуємо в пана Сєчіна, в його компанії, де він є головою Ради директорів», ― відзначив Москаль.

Він переконаний, що відкривати імпорт електроенергії з РФ в інтересах Коломойського до того ж з урахуванням негативного ставлення США на співробітництво України з підприємством, на керівника якого накладені санкції США ― це неприпустимо.

«Дехто в парламенті несповна розуму, якщо узаконює подібні бізнес-поправки. Невдовзі ця інформація дійде до Сполучених Штатів. Тоді Держдеп поставить питання: ви ж просили санкцій, ми їх ввели, а ви натомість берете 20% ринку електроенергії у тих, до кого ми їх застосувала. Це, на мою думку, або некомпетентність, або добре прорахована злочинна схема», ― наголосив Геннадій Москаль.

Він вважає, що ініціатива Геруса щодо імпорту електроенергії з РФ суперечить намірам уряду скоротити безробіття, як передбачала Програма Кабінету міністрів.

«Уже можу привітати прем’єр-міністра. На сьогоднішній день Герус працевлаштував мільйон людей. Однак не в Україні. Вони будуть змушені шукати роботу в інших країнах, через зменшення видобутку вугілля на шахтах ― це по-перше. По-друге, ― через зростання ціни на вугілля на шахтах. По-третє, ― куди те вугілля буде збуватися?», ― заявив в ефірі каналу «112» Москаль.

Нагадаємо. 18 вересня головою комітету Ради з енергетики та ЖКП Андрієм Герусом було пролобійовано поправку до закону «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», яка дозволяє імпортувати електроенергію з країн, які не входять до Європейського енергоспівтовариства. Здійснювати імпорт планували з Білорусії, але 1 жовтня компанією «Юнайтед Енерджі» було здійснено імпорт електроенергії з Росії. Фахівці пов’язують компанію «Юнайтед Енерджі» з іменем Ігоря Коломойського.