четвер, 06 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ДБР розсекретило матеріали слідства за фактом мільйонного «відкату» на медичних масках для військових (відео)

Економіка , Події

ДБР розсекретило матеріали слідства за фактом мільйонного «відкату» на медичних масках для військових (відео)

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Державне бюро розслідувань розсекретило матеріали слідства за фактом мільйонного «відкату» на медичних масках для українських військовослужбовців і повідомило деталі затримання двох посередників, керівника Командування медичних сил ЗСУ та офіцера медичної служби.

Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань.

Зазначається, що затримання відбулося 19 серпня. Серед затриманих керівник одного з управлінь Командування медичних сил Збройних Сил України, офіцер медичної служби однієї з військових частин а також двоє посередників, один з яких є працівником Державної інспекції енергетичного нагляду України.

Вказується, що затримання відбулося після передачі другої частини неправомірної вигоди у сумі 598 тисяч гривень, а «раніше вказані особи вже отримали грошові кошти у сумі 400 тисяч гривень».

Оперативну та слідчу роботу проводили СБУ та Офіс Генпрокурора.

Під час проведення негласних (розшукових) дій було зафіксовано розмови між співучасниками:

  • зафіксовано розмову працівника Державної інспекції енергетичного нагляду України з директором товариства під час передачі першої частини неправомірної вигоди у сумі 400 тисяч гривень;
  • зафіксовано розмову керівника одного з управлінь Командування медичних сил Збройних Сил України з підприємцем товариства щодо сприяння взаємовідносин з Міноборони;
  • зафіксовано домовленість працівника Державної інспекції енергетичного нагляду України з директором товариства щодо можливості «відкатів» на інших закупівлях.

У неділю 23 серпня 2020 року Печерський районний суд міста Києва обрав членам злочинної групи  запобіжні заходи у рамках кримінального провадження за фактом вимагання та одержання майже 1 мільйону гривень неправомірної вигоди  за сприяння у постачанні медичних масок для потреб Збройних Сил України (ч. 4  ст. 368 КК України):

  • начальнику управління Командування медичних сил Збройних Сил України – тримання під вартою або застава 13 мільйонів гривень;
  • командиру роти медичної служби однієї з бригад ЗСУ – тримання під вартою або застава 3 мільйони 177 тисяч  гривень;
  • представнику Державної інспекції енергетичного нагляду України – тримання під вартою або застава 230 тисяч гривень.