п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ДБР отримало дозвіл на розслідування у «справах Майдану»

Політика

ДБР отримало дозвіл на розслідування у «справах Майдану»

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У березні цього року слідчий суддя задовольнив клопотання слідчих ДБР, погоджені із прокурорами Офісу Генерального прокурора, та надав дозволи на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування щодо двох підозрюваних осіб, які знаходяться в міжнародному розшуку.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Вночі 23 січня 2014 року підозрювані організували групу «тітушок» з метою влаштування провокації конфліктної ситуації з учасниками «Автомайдану» біля однієї з лікарень Києва. За це зловмисники отримали незначну грошову винагороду.

Організатори злочину мали намір таким чином створити привід та видимість законності дій правоохоронців із затримання активістів, які насправді не вчиняли жодних правопорушень. Метою злочинців було припинення участі активістів в акціях протесту шляхом застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Під час спровокованого «тітушками» конфлікту із учасниками «Автомайдану» працівники ПМОП «Беркут» завдали численні удари руками та ногами, у тому числі спеціальними засобами – «ПР-73», в область тулуба, ніг, рук та голови 6 активістам. Своїми діями «беркутівці» нанесли учасникам акції тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості, а також понівечили автомобілі на загальну суму понад 267 тис. грн.

«Ухвали слідчого судді дозволять не лише направити обвинувальний акт до суду за відсутності підозрюваних, а і забезпечити відшкодування потерпілим шкоди за рахунок їх майна, та реалізувати на практиці принцип невідворотності притягнення до відповідальності підозрюваних у «справах Майдану», ‒ зазначили в ДБР.

Нагадаємо, що станом на кінець лютого 2021 року у спеціальному підрозділі ДБР з розслідувань «справ Майдану» перебуває 78 кримінальних проваджень.