п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дані осіб, які отримують соціальну допомогу, хочуть викласти у відкритий доступ

Новини , Суспільство , Право

Дані осіб, які отримують соціальну допомогу, хочуть викласти у відкритий доступ

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Доступ до переліку осіб, які отримують соціальні виплати, стане відкритим для жителів України. Виключення – пенсійні виплати за віком.

Кілька днів тому народні депутати: Галина Третьякова, Вадим Струневич і Олег Арсенюк зареєстрували у Верховній Раді проект закону №2333. У документі передбачено внесення змін до деяких пункти законів про обробку та оприлюднення персональних даних українців.

Про це йдеться в пояснювальній записці на сайті Верховної Ради.

«З метою ретельної перевірки підстав отримання соціальних виплат, необхідно чітко регламентувати автоматичну згоду на обробку персональних даних осіб, які звертаються за отриманням таких виплат, а також обробку персональних даних без згоди осіб, які вже отримують такі виплати», – написано в пояснювальній записці.

Якщо зміни до закону «Про доступ до публічної інформації» будуть прийняті, загальнодоступними стануть наступні дані про одержувачів соціальних виплат: ПІБ, місце проживання (найменування населеного пункту), підстави на отримання виплати, розмір одержуваної допомоги від держави.

«Пропонується внести зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо даних, які повинні мати відкритий доступ. Зокрема, доповнити статтю 10-1 пунктом, відповідно до якого підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних інформація про осіб, які отримують соціальні виплати, що здійснюються за рахунок публічних фінансів (за виключенням пенсії за віком)», – написано в документі.

Нагадаємо. Раніше Верховна Рада прийняла Закон про верифікацію та моніторинг державних виплат, який дозволяє проводити повний аналіз даних, які надають особи для отримання допомоги, включаючи рух коштів на банківських рахунках.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі