понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дані електронного перепису українців, найімовірніше, недостовірні — постпред ПРООН

Суспільство

Дані електронного перепису українців, найімовірніше, недостовірні — постпред ПРООН

views106

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Дані, які були отримані в результаті електронного перепису населення України, з великою часткою ймовірності можуть бути недостовірними. Більш того, Україна знаходиться не на такому рівні розвитку, щоб можна було проводити електронний перепис.

Про це заявила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева в інтерв’ю з Аллою Котляр для DT.UA

За словами Ґерчевої, ця інформація є дуже важливою для держави, тож отримувати дані щодо кількості населення необхідно належним чином. Всі демократичні країни використовують простій, традиційний метод. А те, що відбулося у минулому році в Україні, не можна назвати отриманням точних даних. І про це попереджали і особисто прем’єр-міністра, і Кабінет міністрів.

«Є традиційний метод проведення перепису населення, який використовується усіма демократичними країнами. Оцінка кількості населення, що проводилася в Україні у минулому році, у тому числі з використанням даних мобільних операторів і різних реєстрів, на мою думку, не дає точних даних. І ми вже звертали увагу як прем’єр-міністра, так і Кабінету міністрів на те, що ці дані, з великою часткою ймовірності, можуть бути недостовірними», – зазначила Ґерчева.

Крім того, вона наголосила, що у разі, коли в уряді немає достовірних даних щодо чисельності населення, їхнього місця проживання, статевого і вікового складу та іншого розподілу по категоріях, то він взагалі не може адекватно працювати. Воно просто не може правильно визначити пріоритети та приймати відповідні та виважені політичні рішення.

А щодо отриманих даних за електронним переписом, то, виявляється, що то були експериментальні оціночні дані, отримані внаслідок усереднення результатів трьох різних методів оцінки.

«Минулого тижня ми провели стратегічну зустріч з Держкомстатом, та отримали роз’яснення з приводу того, якими електронними методами вони проводили цю оцінку кількості населення і що думають з приводу якості та достовірності цих даних. У Держкомстаті зазначили, що експериментальні оціночні дані, отримані внаслідок усереднення результатів трьох різних методів оцінки, не скасовують необхідність проведення традиційного перепису», – сказала постпред ПРООН.

Вона наголосила, що потрібно проводити перепис населення не експериментальним, а належним чином, якщо держава планує проводити перепис населення та отримати достовірні дані.

За її словами, уряд України використав один з аргументів на користь електронного перепису – зниження витрат. Але те, що скандинавським країнам добре, в Україні не спрацює. Це у скандинавських країнах відмовилися від традиційного перепису, але там є можливості. А в Україні набагато гірше розвинуто інституційний розвиток, менш досконала законодавча база і майже немає довіри до державних інститутів.

При цьому вона висловила сподівання, що Україна зможе колись досягти такого ж рівня. І тоді можна буде говорити й про онлайн-голосування.

«Сподіваюся, що незабаром Україна зможе досягти такого ж рівня і проводити перепис подібним чином. Наприклад, Естонія проводить онлайн-голосування. Однак поки що Україна знаходиться не на такому рівні розвитку. Сподіваюся, в майбутньому це стане можливим», – підсумувала Ґерчева.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі