субота, 01 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
COVID-19 в ОРДЛО: діагнози, ліки, обладнання, ліжка у гінекології та шлях потрапляння вірусу (фото)

Новини окупації

COVID-19 в ОРДЛО: діагнози, ліки, обладнання, ліжка у гінекології та шлях потрапляння вірусу (фото)

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вчора, 10 жовтня, 35 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 перевели у перепрофільований акушерсько-гінекологічний корпус в Центральній міській клінічній лікарні №3 м.Донецька. Проте там досі перебувають породіллі, майбутні мами, а також новонароджені малюки (включаючи недоношених немовлят).

З цих 35 осіб до сьогоднішнього ранку, 11 жовтня, померло троє. При цьому, як вказують джерела, прямої провини медиків немає, оскільки у відділення надходять з «важкою» формою COVID-19 і кожного відразу підключають до кисневої точці. А їх взагалі на окупованій території вкрай мало.

Більш того, до лікарень забирають лише тих людей, які вже пройшли початкові стадії та перейшли середню. Зазвичай, більшості людей ставлять діагноз ГРВІ, а також пневмонію, прописують курс лікування і залишають вдома.

У вказаній лікарні Донецька працюють медики, які там були спочатку. За даними місцевого телеграм-каналу, один з лікарів вже написав заяву про звільнення, ще один під питанням, оскільки важко працювати в таких умовах.

Також зазначається, що лише вчора їм надали засоби індивідуального захисту, проте це не вирішило питання браку медперсоналу, як і в інших лікарнях ОРДО. Те обладнання, яке взагалі ще є, вже працює на повну потужність.

Один з міських Телеграм-каналів вночі опублікував допис про засідання оперативного штабу МОЗ «ДНР» з протидії Covid`у-19. Саме на ньому було вирішено передати низку гінекологічних і пологових відділень у містах та районах «ДНР» для хворих на коронавірус через брак місць у лікарнях.

«Тестів немає. Лікарні не готові приймати хворих, оскільки ніхто з клерків МММ не виніс нічого за підсумками першої хвилі епідемії. Відділення з прийому хворих з ознаками Ковід створюються похапцем без знання справи в пологових, хірургічних та інших неоснащених існуючих відділеннях. Медперсонал не підготовлений. Медперсонал не захищений, звідси багато заражених і померлих медиків. Препаратів толком немає. Немає і методик лікування, звідси велика кількість померлих…. Найгірша ситуація в дрібних містах МММ. Просто патова», – йдеться у повідомленні.

Після публікації медики надіслали фото.

На перших трьох фотографіях «інструменти», в руках з якими донецькі гінекологи вже сьогодні, о 15.00, зустрінуть у своїх лікувальних закладах пацієнтів, інфікованих коронавірусом. 

«Інших засобів протистояти заразі у них зараз немає!», – йдеться у дописі.

На четвертому фото – будівля, у якій виходжують недоношених дітей. Саме сюди сьогодні, 11 жовтня, після 15:00 мають привезти хворих на коронавірус.

«Зрозуміло, що лікувати хворих нічим: приміщення не обладнані для прийому інфікованих хворих. Ясно, що медперсонал не захищений від інфекції. Нічим!», – йдеться у дописі.

Ще більш загрозливою є ситуація у Луганську. Звідти повідомляють про гострий дефіцит антибіотиків через припинення Росією поставок. Зростання захворюваності на пневмонію в цьому регіоні призвело до того, що під прийом хворих масово перепрофілюють лікарні, а медики звільняються, відмовляючись ризикувати здоров’ям.

«Видають одну марлеву пов’язку та одноразовий халат на кілька днів. Все інше ми повинні купувати самі зі своїх зарплат в 10 000 рублів (3600 грн). Це просто вбивство якесь!», – поділилася одна з місцевих медсестер.

Всі навчальні заклади ОРДО від 12 жовтня переведені на дистанційне навчання, посилений масковий режим, а окупаційна влада навіть вирішила штрафувати за відсутність масок.

Водночас, вони продовжують запевняти, що тримають ситуацію під контролем, що вони готові до будь-яких викликів і ті дані, що озвучують у соціальних мережах місцеві жителі (про хибну статистику, ГРВІ, переповнені лікарні та відсутність ліків) є неправдою.

Крім того, окупанти, перекривши можливість людям виїжджати з ОРДЛО в Україну, посилаючись на COVID-19, не перекрили шляхи до Росії і назад в окупацію. До того ж, люди, що приїздять через територію РФ, не повинні проходити обсервацію і самоізоляцію, як у випадку з Україною.

«У нас же мотаються мікроавтобуси в Україну через Росію сотнями – по-іншому на підконтрольну територію не потрапити. А дорога з Донецька до Харкова займає до 22-24 годин. І стільки ж назад. Зрозуміло, що весь цей час як мінімум вісім осіб сидять в салоні не в скафандрах. Приїхавши на місце, вони розходяться хто куди, а потім читаєш статистику і жахаєшся. Але коли люди заїжджають через офіційні блокпости та КПВВ з підконтрольній території, їх везуть на обсервацію в різні лікарні. Хоча вже можна два тижні там не лежати: здати тест прямо на блокпосту (1850 рублів), дочекатися результату через пару днів сидіння вдома, і якщо він негативний – вирушати куди хочеш», – каже мешканець Донецька.

На його думку, ситуація в Донецьку з коронавірусом тільки погіршується.

«Якщо вже лікарні не справляються, то що буде, якщо кількість хворих перевищить 100-150 чоловік в день, я не уявляю. Відсутність медикаментів, контролю за зараженими і якогось розуміння, як далі жити, не надає оптимізму з приводу майбутнього», – резюмує донеччанин.