четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чи варто йти на поступки Росії, дивлячись на Молдову?

Аналітика , Політика

Чи варто йти на поступки Росії, дивлячись на Молдову?

views177

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

30 років Молдова намагається врегулювати ситуацію в Придністров’ї. І всі ці роки робила якісь поступки Росії. А віз і досі там.

Навіть на цьому прикладі можна зробити головний висновок про те, що скільки б поступок не було зроблено, це суттєво не вплине на результат конфлікту. І Україна повинна не тільки врахувати досвід Молдови, а й не допустити таких помилок.

Скрізь сценарій, який Росія використовує в Молдові, можна взагалі провести майже паралельну лінію з тим, що вона робить в Україні.

По-перше, основну роль як в розпалюванні, так і в підтримці конфлікту в Молдові грає саме Росія. І точно так, як в Україні, підносить цей конфлікт як внутрішній. Оскільки в Молдові є сили, які не згодні миритися з таким положенням речей, то й добитися виконання всіх своїх цілей вона не може. Тож вона обрала інший шлях – стала замість агресора гарантом. Те ж саме сталося і на міжнародних переговорах.

Так само, як і в Україні, Кремль наполягає на виведення своїх збройних сил з Придністров’я лише після реінтеграції регіону в Молдову. Те саме вона хоче провести і в Україні.

Можна згадати й «особливий статус», який Росія зараз вимагає закріпити у Конституції України для Донбасу (і не лише для окупованої частини) з наданням прерогатив регіону. Про це вона відкрито говорить як за допомогою своїх ставлеників в «Л/ДНР», так і, власне, сам президент Путін неодноразово про це говорив. В Молдові щось подібне і відбулося.

До речі, саме Молдова може пояснити на своєму прикладі, навіщо зараз в ОРДЛО всіх примушують змінювати номери на автомобілях та отримувати паспорти «ЛДНР». (Поки що про російські паспорти не говоримо – це окрема історія).

Саме Росія наполягла, щоб Молдова поступово надала прерогативи регіону і щоб визнавалися документи, видані Тирасполем (наприклад, ті ж номери автомобілів). У результаті цього процесу в Придністров’ї почали взагалі відсторонюватися від Молдови.

Важливу роль у цьому зіграли й західні партнери через те, що під час переговорів вимагали поступатися то в одних якихось деталях, то в інших діях.

Через Придністровський конфлікт Молдова не може розвиватися в повній мірі, не може потрапити до НАТО та в ЄС і при цьому у якійсь мірі підвладна Москві. А чи не це Путіну треба від України?

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі