п’ятниця, 09 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чи можлива нова агресія Росії та просування вглиб території України військ РФ?

Політика

Чи можлива нова агресія Росії та просування вглиб території України військ РФ?

views64

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна розглядає всі сценарії розвитку подій на Донбасі. Включаючи і ймовірність нової російської агресії. І держава вже може дати гідну відсіч, хоча налаштована на вирішення конфлікту дипломатичним шляхом.

Про це заявили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, віцепрем’єр Олексій Резніков та глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ефірі програми «Свобода слова на ICTV».

За словами Кулеби, Путін дійсно може вдатися до будь-яких дій, однак це вже відбулося ще 2014 року. І в Росії, за фактом, нічого не вийшло.

«Ми виходимо з того, що президент Путін може вдатися до будь-яких дій – він це показав у 2014 році. Ми так само знаємо, і наші партнери знають, що спроба карколомної швидкої війни Росією вже була здійснена саме тоді, в 2014 році, на сході, але, за великим рахунком, з точки зору стратегії вона завершилася  провалом, тому що Росія не досягла первинних цілей агресії, яку вона розпочала. Але, безумовно, ми маємо розглядати всі сценарії розвитку», – сказав Кулеба.

При цьому він додав, що Україна все ж таки налаштована на вирішення конфлікту на сході саме дипломатичним шляхом, однак дати відсіч зможе.

«Водночас наші Збройні Сили мають достатньо сили для того, щоб відбити напад агресора, якщо він відбудеться», – підкреслив глава МЗС.

Олексій Резніков взагалі не вважає, що зараз існує загроза просування углиб території України військ РФ, точніше – він не вбачає це як загрозу вже через триваючу понад 6 років війну.

«В Україні з 2014 року триває війна, збройна агресія сусідньої держави, і більших загроз важко вже придумати. Просунення російських військ углиб території України я вже не вбачаю як загрозу. Бо 350 тисяч українських бійців пройшли випробування на східному фронті, і це серйозний потенціал, яким не володіє сьогодні навіть багато європейських країн», – наголошує він.

Також, на думку віцепрем’єра, Росія не піде у наступ й через кризу та пандемію.

«Тому я думаю, що широкомасштабної війни на сьогоднішній день бути не може, тим паче в умовах економічної кризи, і коронавірусної пандемії», – зазначив Резніков.

Попри це, виклик є і залишається, «але ми з цим викликом живемо шість років…і Україна сьогодні своєю кров’ю сплачує спокій Європи».

«Насправді війна відбувається не на сході України – війна відбувається на сході Європи. Тому ми якраз і закликаємо, і запрошуємо наших західних партнерів: давайте переглянемо Будапештський меморандум, дамо йому оцінку – відверту, чесну, дивлячись одне одному в очі, і будемо думати, що робити далі», – наголосив віцепрем’єр.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров погодився з тим, що «ніхто не буде оголошувати військові дії». Водночас, наголосив, що треба буде «задіяти всі санкції, аби змусити Росію піти з наших територій».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі