вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чому трясе окуповану Макіївку та чи може це зупинитися?

Новини , Новини окупації

Чому трясе окуповану Макіївку та чи може це зупинитися?

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Жителі Макіївки, що нині знаходиться під контролем так званої «ДНР», потерпають від частих підземних поштовхів. В якийсь період сила поштовхів незначна, в інший – сильніша. Це явище лякає місцевих жителів, за словами яких, в останні місяці поштовхів стає дедалі більше. Але «влада», відповідальна за Макіївку,  робить вигляд, що поштовхів не існує й відмовляється коментувати ситуацію.

За словами експертів, такі поштовхи у місті та найближчих районах можуть бути пов’язані з видобутком вугілля. Тим більше, що ще з часів СРСР Макіївка та й загалом цей регіон вважалися дуже сейсмоактивними. Але ж до сьогоднішніх подій додаються й інші проблеми, які несуть з собою дуже великі наслідки та загрози для мешканців і регіону в цілому…

«Є, як мінімум, три причини землетрусів у цьому районі. У районі Макіївки була побудована друга на території Радянського Союзу сейсмічна станція після Пулково. Зараз її там немає, але той факт, що досить дороге обладнання було встановлене в районі Донбасу, говорить про те, що там і раніше були сейсмічні поштовхи», – заявив Олександр Кендзера, заступник голови Інституту геофізики НАН України.

Серед основних причин цих поштовхів він приводить наступні:

«Коли з великих глибин витягується порода, і для здешевлення процесу назад її до шахт не поміщають, відбувається перерозподіл напружено-деформованого стану порід в цьому районі, де розташовані працюючі шахти».

Також він додав, що нині на території окупованого Донбасу використовують найдешевший спосіб видобутку вугілля – вибухи. Саме вони можуть провокувати землетруси, які за інших обставин могли б і не виникнути.

Варто взяти до уваги ще один важливий фактор – це те, що у покинутих шахтах залишилася вода. На території, підконтрольній окупаційній владі, ця тенденція набирає значних обертів і ризикує закінчитися страшними наслідками.

«З шахт не викачують воду. Вода призводить до того, що зменшується міцність середовища, і тоді землетруси виникають частіше», – додав Кендзера.

Вчений підкреслив, що невдовзі у цьому регіоні можуть пройти й більш потужніші землетруси, магнітудою 4, 6 балів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі