п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чому трясе Макіївку з’ясували українські експерти

Новини , Новини окупації

Чому трясе Макіївку з’ясували українські експерти

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський розповів про те, чому останнім часом жителі тимчасово окупованої Макіївки відчувають підземні поштовхи.

За дорученням Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Людмили Денисової, спільно з працівниками секретаріату регіонального представництва Офісу Омбудсмена України, вони з’ясовували, що призвело до надзвичайної ситуації, пов’язаної з підземними поштовхами невідомого походження, що сталися 10.11.2019 у селищі Об’єднаний (Макіївка, тимчасово окупована частина Донецької області), в результаті яких зазнав пошкодження один з житлових будинків.

Раніше ми повідомляли, що в селищі Об’єднаний 10 листопада стався землетрус, в результаті якого постраждав один житловий будинок. Про подібні явища місцеві жителі вже неодноразово повідомляли у соціальних мережах, а також зверталися до окупаційної влади. Але марно. Лише у жовтні, коли вже про землетрус заговорили далеко поза межами «республіки», «влада» зібрала «нараду», хоча досі не було озвучено жодного висновку.

Про що дізналися українські експерти?

Лисянський пише про те, що саме в цьому районі працює Шахта «Калинівська-східна», яка входить до виробничого об’єднання «Макіїввугілля». І що саме з її роботою пов’язані підземні поштовхи.

«Спільно з експертами (як теоретиками, так і практиками), правозахисниками які працюють в ОРДЛО (Східна Правозахисна Група) ми проаналізували отриману інформацію і дані про роботу шахти «Калинівська-східна» та її вплив на дану подію».

За словами Лисянського, на даний момент на «Калинівський-східній» працює один очисний забій, розташований на глибині 600 метрів. Потужність пласта, що відпрацьовується, – 1 м, а система розробки вугільного пласта – це прямий хід (очисні та прохідницькі роботи проходять паралельно). Ця шахта видобуває вугілля марки К (коксівне) і відноситься до небезпечних за раптовими викидами вугілля і газу та суфлярних виділень метану.

Спосіб управління покрівлею у цій ділянці – повне обвалення, тобто механізований комплекс виймає вугілля і проходить далі, а позаду нього порода з покрівлі обрушується.

Як стало відомо дослідникам, з літа 2019 року, під час виїмки вугілля з «Калинівської-східної», вже було кілька випадків зависання покрівельних порід. Таких випадків, коли створювались критичні зависання покрівельних порід великої довжини, було чимало. Потім все це, безумовно, обрушувалося. І це дійсно могло призвести до динамічних раптових руйнувань ділянок масиву порід, що перебувають у певних умовах напруженого стану. Як наслідок – підземні поштовхи.

У подібних випадках необхідно відразу зупиняти гірничі роботи, вивчати ситуацію, вживати необхідні заходи, щоб не піддавати небезпеці життя людей.

24.10.2019 окупаційна адміністрація «ДНР» створила робочу групу з вивчення надзвичайної ситуації у селищі Об’єднаний. Але гірничі роботи не були зупинені.

10.11.2019 через підземних поштовхів житловий будинок отримав серйозні руйнування. На даний момент роботи на «Калинівський-східній» припинені. На вищезгаданій нараді створену комісію очолив «депутат» Валерій Скороходов. Однак він заявив, що 10 листопада нічого не сталося і «інформація не відповідає дійсності».

«Ми продовжуємо стежити і збирати інформацію про даному подію», – написав Лисянський.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі