четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чому підприємці виступають проти прийняття законопроєкту №1210

Економіка , Новини , Право

Чому підприємці виступають проти прийняття законопроєкту №1210

views124

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Законопроєкт №1210, що подано на розгляд у Верховну Раду, загальмує розвиток бізнесу. До такого висновку прийшла Спілка українських підприємців після детального вивчення тексту документу. Вона закликає відкликати законопроєкт, в якому виявлено положення, які шкодитимуть вітчизняному бізнесу у випадку їхнього впровадження. Зокрема йдеться про наступне.

Замість того, щоб замінити податок на прибуток податком на виведений капітал (ідея, яка давно обговорюється в бізнесових колах), вводяться зміни в трансферне ціноутворення, що підсилюють тиск на платників податків. Вводиться цілий спектр нових різниць між фінансовим да податковим обліком, що призведе до ускладнення обчислення податку на прибуток.

Додаткове регулювання та значне збільшення оподаткування в окремих галузях дестабілізують податкове законодавство та ситуацію у нішах, яких вони стосуються.

Виключення норми про особисту відповідальність податкового інспектора разом зі збільшенням податкового тиску на бізнес призведе до необґрунтованих донарахувань та зборів при повній безкарності податківців. Враховуючи, що діяльність контролюючих органів в Україні визнано однією з головних перешкод, що гальмують розвиток бізнесу, було б логічно не підсилювати адміністрування, а послабити його. Спілка підприємців має альтернативний проєкт закону, який набагато сильніше спрямований на захист інтересів малого та середнього бізнесу в країні.

Збільшуються штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних. Це стосується навіть накладних за пільговими операціями та такими, що не обкладаються оподаткуванням.

Вводиться обмеження розходів на відсотки по кредитах. Це призведе до економічно невиправданих обмежень в сфері кредитування і сприятиме встановленню некомфортних для бізнесу умов залучення запозичень.

Заплановане оподаткування курсових різниць призведе до збільшення тиску на компанії, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю та на іноземців, які хотіли б вкладати гроші в нашу економіку. Як наслідок відбудеться гальмування розвитку всіх галузей, особливо тих, що потребують інвестицій.

Оподаткування експортних операцій за ставкою ПДВ 20% є економічно необґрунтованим

В цілому Спілка українських підприємців вважає, що в разі прийняття закону №1210 розвиток бізнесу в країні зазнає суттєвого шкоди, що погано позначиться на стані економіки. Представники Спілки закликають підтримати законопроєкт №1185, який передбачає введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі