субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чому європейська фінансова допомога Україні недостатньо ефективна

Економіка , Новини

Чому європейська фінансова допомога Україні недостатньо ефективна

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Попри розповсюджені думки, Україна не є найбільшим реципієнтом фінансової допомоги від світових та європейських інституцій. Про це говорять дані, наведені у дослідженні Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД).

Якщо в Україні припадає лише 6 євро допомоги на душу населення, то в інших країнах середній рівень складає 30 євро.

Йдеться не тільки про безповоротну допомогу, а й про позики. За останні 5 років Україна отримала 15 млрд євро, 13 млн євро складають саме позики. А ось використали ми лише 5 млрд.

Планується, що з 2021 року фінансові відносини між Україною та ЄС докорінно зміняться. Як вважають у МЦПД, необхідно міняти саму філософію підтримки. Раніше ми переважно отримували консультативну допомогу та цільові кредити. Треба, щоб їм на зміну прийшло інвестування через різні структурні фонди Євросоюза. Зокрема, це фонд допомоги країнам перед набуттям членства в ЄС та фонд допомоги країнам Східного партнерства.

За словами експертки МЦПД Катерини Москаленко, проблема недостатньої грошової допомоги, яка надходить Україні з ЄС – це не тільки її низький розмір, а й неефективне освоєння отриманих коштів. Тим не менш, питання збільшення фінансування залишається актуальним. Його можна здійснювати через розширення вже існуючих програм та через нові варіанти співпраці. Наприклад, Україна очікує на надання доступу до фонду допомоги країнам перед набуттям членства в ЄС. Можливе й прийняття політичного рішення про створення фонду допомоги країнам, які підписали угоди про асоціацію з ЄС.

Зазначається, що на минулому етапі взаємодії України з ЄС (2014-2019 рр) фінансовий напрямок не мав стратегічної важливості. Якщо відбудеться помітний прогрес у здійсненні реформ, він відкриє доступ до фінансових ресурсів Євросоюзу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі