четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чи зможуть жінки на військовому обліку виїжджати за кордон: пояснення юриста Міноборони

Наталя


ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Юрист

Чи зможуть жінки на військовому обліку виїжджати за кордон: пояснення юриста Міноборони

views1443

04.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

З 1 жовтня жінки від 18 до 60 років 14 спеціальностей та 7 суміжних з ними професій мають з’явитись в територіальні центри комплектування для проходження військово-лікарської комісії і поставлення на облік. Проте до кінця року за невиконання наказу штрафи не передбачені.

Про це повідомляє юрист Міністерства оборони України Володимир Смілка, передає Суспільне.Дніпро.

"Виданий минулого року наказ Міноборони №313 значно розширив список професій, з якими жінки мають ставати на військовий облік. Проте до нього внесли зміни, і нині у ньому лишилося 14 спеціальностей. Втім, взяття на військовий облік - це не мобілізація", - каже правозахисник.

Також юрист зазначив, що на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Це обумовлено гендерною рівністю. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

"Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування", - сказав він.

Зокрема, жінкам для військового обліку потрібні такі ж документи, що й чоловікам: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про шлюб та народження дітей, диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності. Штрафувати за невиконання наказу до кінця року жінок не будуть.

"Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік", - каже Смілка.

Наразі у Міноборони вивчають, чи треба робити окремий облік для жінок та як організувати медкомісію. Тож варто очікувати законодавчі зміни. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі