вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чи зможуть чоловіки виїжджати з України після завершення бойових дій: відповідь юриста

Cіпратов Роман


Суспільство

Чи зможуть чоловіки виїжджати з України після завершення бойових дій: відповідь юриста

views128

26.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак спрогнозував, яка може бути ситуація після поразки Росії у війні проти України.

Про це повідомляє 24 канал.

За словами адвоката, ці обмеження в українському законодавстві прив'язані до надзвичайного та воєнного стану. Як зазначається, всі обмеження на перетин кордону для чоловіків віком 18-60 років встановлені виключно на рівні одного документа. Йдеться про постанову Кабінету міністрів України №57 від 27 січня 1995 року.

«Наразі складно передбачити, що буде в правовому полі після закінчення дії правового режиму воєнного стану», – сказав Юрчак.

На думку юриста, якщо після завершення воєнного стану буде оголошено надзвичайний стан, то обмеження для чоловіків щодо виїзду за кордон продовжаться. Однак, якщо після завершення війни жоден з цих двох станів не буде діяти, то й ці обмеження теж не будуть застосовуватися за чинним законодавством.

У виданні нагадали, що чоловіки, яким виповнилося 60 або більше років, можуть перетинати український держкордон. На юнаків віком до 18 років обмеження теж не діють. Також існують й інші винятки. За кордон можуть виїхати ті чоловіки, яких військово-лікарська комісія зняла з військового обліку. Варто зауважити, що це не стосується обмежено придатних.

Крім цього, закордонні поїздки під час воєнного стану дозволені тим чоловікам, чиї близькі родичі вважаються зниклими безвісти або загиблими під час проведення АТО/ООС. Ще один виняток існує для громадян України, що постійно мешкають на території інших держав. Але таким українцям заради отримання дозволу потрібно перебувати на консульському обліку та мати у паспорті відповідні відмітки.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі