вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чи передбачена кримінальна відповідальність та штрафи для жінок, які не стануть на військовий облік: пояснення юриста

Наталя


ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Юрист

Чи передбачена кримінальна відповідальність та штрафи для жінок, які не стануть на військовий облік: пояснення юриста

views799

27.07.2022

Подiлитися у соц.мережах

З 1 жовтня поточного року громадянки України, із професіями що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями, зобов’язані стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування та соцпідтримки.

У Міноборони обіцяють не штрафувати жінок до кінця 2022 року. Однак у людей виникло питання, якими можуть бути штрафи та чи передбачена кримінальна відповідальність з 2023 року.

Адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак розповів, яка відповідальність може бути для представниць 14 спеціальностей, якщо вони не стануть на облік до наступного року.

З 2023 року фахівчинь, вказаних у переліку спеціальностей, які не стали на облік, та їхні підприємства можуть штрафувати.

Водночас до жінок, які тільки мають стати на облік, не можуть застосовувати штраф за ухилення від обліку, адже жінки ще не є військовозобов’язаними, повідомляв міністр оборони Олексій Резніков.

"Тут є колізія, що людину не можуть штрафувати, якщо вона не є військовозобов’язаною, але якщо жінка не стає на облік, то як громадянка вона порушує правила військового обліку", – пояснює Андрій Новак.

Однак якщо жінка зобов’язана стати на облік, але вона цього не зробить, її можуть оштрафувати.

На таких жінок може чекати:

  • штраф від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто від 510 до 850 гривень (за порушення правил військового обліку);
  • або штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів – тобто від 1700 до 3400 грн (за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію).

Якщо жінка не стала на облік до кінця 2022 року, за це НЕ може бути передбачена кримінальна відповідальність, наголошує юрист.

Що стосується роботодавців – їх можуть штрафувати з 2023 року, тому адвокат радить підприємствам спрямовувати працівниць певних спеціальностей у військкомат з 1 жовтня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі