понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Через «сраку» і «гівно»: Нацрада призначила чергову позапланову перевірку «Прямого»

Події

Через «сраку» і «гівно»: Нацрада призначила чергову позапланову перевірку «Прямого»

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку «Прямого» каналу сьогодні, 4 червня. Підстава дещо дивна, і стосується вона «ненормативної лексики» у дитячій час.

Про це повідомляє канал «Прямий».  

Вказується, що за результатами моніторингу з 1 по 3 травня на каналі транслювалася програма «Ехо України» з ведучим Матвієм Ганапольським в прямому ефірі та у запису.

Відповідальний секретар Нацради Юрій Зіневич повідомив, що саме у цій програмі зафіксовано використання ненормативної лексики, «а програма транслювалася в час, доступний для дитячої аудиторії, тобто є ознаки порушення норм закону про захист неповнолітніх від шкідливого контенту».

Член Нацради Олександр Ільяшенко наголосив, що в проекті рішення як приклади ненормативної лексики наведено лише два слова: «срака» і «гівно». І запитав у юристів, чи є тут порушення з юридичної точки зору.

«У мене є великі сумніви, що це тягне на якусь санкцію», – сказав він.

На це відповіла представниця юридичного управління Нацради. За її словами, управління підтримує цей проект.

«Дані висловлювання можуть зашкодити неповнолітнім, і ці висловлювання були сказані саме ведучим програми, а не гостем», – заявила вона.

Таким чином, пан Іляшенко утримався, а інші семеро членів Нацради підтримали проведення перевірки «Прямого» каналу.

До речі, це вже третя перевірка «Прямого» Нацрадою за останні півроку. Результатів перших двох поки що немає.

Нагадаємо. Перша перевірка була призначена 9 січня через скаргу громадянки Касьяненко на ведучого Сергія Пояркова, який ображав у програмі «Поярков News» президента Володимира Зеленського.

Друга перевірка була призначена 9 квітня через трансляцію програми «Вата-шоу», у якій звучали висловлювання, що мають ознаки порушення норм законів «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформацію» і «Про захист суспільної моралі».

Варто зазначити, що слова «срака» і «гівно» є літературними словами, вони містяться в «Словарі української мови» за редакцією Бориса Грінченка (1907-1909 років).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі