субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Через скасування КС щодо відповідальності суддів закриються сотні справ проти самих суддів Майдану

Право

Через скасування КС щодо відповідальності суддів закриються сотні справ проти самих суддів Майдану

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вчора, 11 червня, Конституційний суд скасував статтю 375 Кримінального кодексу про відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки. Як наслідок, можуть бути закрити кілька сотень кримінальних справ, у яких фігурують більше 300 суддів Майдану.

Про це повідомив екскерівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк у коментарі «Укрінформу»

Він вказав, що у справах, які можуть бути закритими, фігурували більше 300 суддів.

«По всій Україні розслідувалися 400 кримінальні провадження за фактами понад 300 незаконних арештів майданівців та приблизно 400-ма фактами незаконного позбавлення водійських прав автомайданівців. У цих справах фігурували близько 300 суддів», – сказав він.

Горбатюк пояснив, що за результатами розслідування цих проваджень було повідомлено про підозру 23 суддям за винесення неправосудних рішень. Обвинувальні акти відносно цих суддів були передані до суду. Потім ДБР повідомило про підозру ще трьом суддям Майдану, тобто уже 26 притягнутих до відповідальності суддів.

Крім того, він зауважив, що хоча КС і відтермінував на пів року набуття чинності даного рішення, все ж його наслідком буде закриття згаданих справ відносно суддів Майдану.

«Ця стаття визнана неконституційною, і фактично усі, хто раніше порушував її, не будуть нести відповідальність», – підкреслив він.

Нагадаємо. 11 червня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу, яка передбачає позбавлення волі суддів за постановлення неправосудного вироку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі