четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Через повзучу окупацію Росія вже в 30 кілометрах від Тбілісі, але підтримати санкції проти РФ страшно

За кордоном , Новини , Політика

Через повзучу окупацію Росія вже в 30 кілометрах від Тбілісі, але підтримати санкції проти РФ страшно

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ситуація з правами людини на окупованих територіях знаходиться в жалюгідному стані та постійно погіршується.

Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі в своєму виступі на Парламентській асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.

«Лінія окупації – це трагедія нашого суспільства. Повзучою окупацією Росія наблизилася до Тбілісі вже на відстань 30 кілометрів. Відбувається посилена мілітаризація окупованих регіонів», – сказала Зурабішвілі.

І зазначила, що головна мета уряду – це безпека та добробут громадян.

У цьому зв’язку, Зурабішвілі повідомила про обмеження прав громадян на окупованих територіях і розповіла про розділені села. Крім того, акцентувала увагу на фактах викрадення людей, в тому числі на факт затримання окупаційним режимом доктора Важі Гапріндашвілі.

Торкнулася президентка Грузії також існуючих форматів переговорів з Росією, при цьому зазначила, що жоден з них не є обнадійливим.

«Женевські міжнародні дискусії заморожено. Механізми запобігання інцидентів рідко призводять до досягнення врегулювання технічних проблем. Як тільки виникає важливе питання, російська сторона залишає стіл переговорів. На сьогодні жоден формат не є обнадійливим. Обидва діалоги мають бути жвавими, підвищено політичний рівень, щоб вони стали механізмом врегулювання конфлікту, а не механізмом управління ним», – заявила вона.

І при цьому всьому, президент Грузії Саломе Зурабішвілі не наважилася підтримати нові санкції проти Російської Федерації.

Про це повідомив народний депутат від партії «Європейська солідарність», делегат від України в ПАРЄ Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі.

Він пише, що запитав у Саломе Зурабішвілі про позицію офіційного Тбілісі з питання введення нових санкцій проти Росії. І отримав відповідь про те, що Росія дійсно порушує домовленості. Водночас не зважилася відкрито підтримати нові санкції і підкреслила подвійність стандартів для різних країн.

«Чим більше держава, тим менше до нього уваги в рамках моніторингових процедур», – сказала Саломе Зурабішвілі.

Нардеп Гончаренко нагадав їй про те, що наразі 20% країни окуповано росіянами, а громадяни Грузії чекають покарання винних.

«20% території Грузії зараз окуповані росіянами. І я не помилюся, якщо скажу, що 100% грузинських громадян чекають, коли винні за це дадуть відповідь, тим більше маючи такі важелі, які зараз з’явилася у грузинських представників в Раді Європи», – підсумував Гончаренко.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі