вівторок, 07 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Чехія вимагатиме від Росії мільярд крон за вибухи на складі боєприпасів

Cіпратов Роман


За кордоном , Новини

Чехія вимагатиме від Росії мільярд крон за вибухи на складі боєприпасів

views319

11.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Чеська республіка має намір домогтися від Російської Федерації виплати компенсації у мільярд крон за вибухи на складі боєприпасів у населеному пункті Врбетіце у 2014 році.


Таку заяву в етері чеського телебачення зробила міністерка фінансів Чехії Алена Шиллерова, повідомляє «Голос Америки».

 

За інформацією видання, вимагати таку компенсацію уряд Чехії закликала нижня палата парламенту країни. Позов про компенсацію у Празі мають намір підготувати вже у найближчі тижні. Даний позов буде передбачати у тому числі компенсацію витрат на розчищення території після вибухів.


«Найреальніший спосіб, відповідно до міжнародного права це міжнародна компенсація, тому що якщо ми підемо, наприклад, шляхом компенсації збитку в кримінальному судочинстві, це займе дуже багато часу», заявила міністерка.


Як зазначається у матеріалі, остаточна сума може перевищити мільярд крон, оскільки влада постраждалого регіону може висунути свої вимоги, включаючи компенсацію моральної шкоди та компенсацію за неможливість використовувати майно.


Нагадаємо, вибухи на складі боєприпасів в населеному пункті Врбетіце відбулися у жовтні та грудні 2014 року. За версією чеських спецслужб, вони були організовані російською військовою розвідкою з метою зірвати поставки боєприпасів в Україну.

Коментарi (0)