середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Брат загиблого волонтера з Бахмуту не бачить каяття у двох обвинувачених

Події

Брат загиблого волонтера з Бахмуту не бачить каяття у двох обвинувачених

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Слов’янському суді вже рік розглядається резонансна кримінальна справа, пов’язана з вбивством волонтера із Бахмуту Артема Мирошниченка. Його брат Сергій вважає, що розгляд справи затягується, а у двох обвинувачених він не бачить ознак жодного каяття. Самих обвинувачених можна побачити усміхненими під час розгляду цієї справи.  

Напад на Артема Мирошниченка стався ввечері 28 листопада 2019 року. Від отриманих травм він помер через тиждень. У цій справі є двоє обвинувачених: 16-річний Микола Барабаш – студент місцевого педучилища, який займається змішаними бойовими мистецтвами, та 17-річний Олександр Баришок – колишній студент аграрного ліцею, який вже має судимість за пограбування.  

Якщо у суді буде доведена провина, то їм загрожує до 15 років ув’язнення.    

Справу суд почав розглядати рік тому і вже дійшов до допиту свідків, але потім захворів один суддя й було призначено у колегію суддів нового головуючого. Суд почав розглядати справу знову по другому колу, але не тільки це є причиною затягування процесу. 

Брат загиблого волонтера з Бахмуту не бачить каяття у двох обвинувачених

Ось що каже брат загиблого Сергій, щодо причин затягування: 

«Суд затягується з того боку (сторони захисту прим. ред). Або неявка або поганий зв’язок». 

Брат загиблого волонтера з Бахмуту не бачить каяття у двох обвинувачених

На сьогоднішньому засіданні присутні та учасники процесу почули, наскільки поганий звук під час відеоконференції. Половини слів взагалі не можна було розібрати. Хоча сьогодні в черговий раз обвинуваченим обирався запобіжний захід – тримання під вартою. Суд ухвалив, що Барабаш і Баришок залишаться в СІЗО Бахмуту на 60 діб. Адвокати просили про домашній арешт. 

Ось що думає Сергій Мирошниченко, щодо перебігу подій у цьому судовому процесі: 

«Ми ходили по колу цілий рік і знову повернулися на теж саме місце. В нас новий суддя, знову будуть допитувати по колу свідків». 

У справі на першому етапі була людина, яка нібито чула, що конфлікт між загиблим і нападниками стався через те, що Артем відповів їм українською мовою. Зараз цієї людини немає у свідках по справі, розповідає брат загиблого:

«Він (свідок початку конфлікту – прим. ред.) не розглядався як свідок навіть на етапі досудового слідства. Це людина з інвалідністю і боїться за своє життя. Він досі на контакт не може вийти або не хоче».

Щодо того, як себе поводять обвинувачені на суді: посміхаються і поводяться невимушено, Сергій Мирошниченко каже:

«Я сиджу навпроти, вони мені кивають, підморгують. Взагалі ніякого каяття з їхнього боку, а тим більш з боку їх родичів, жодної секунди не було. Коли Артем був живий і був у лікарні, ніхто з нами на контакти не виходив». 

Сергій розповів, що за інформацією від слідчого, ані Баришок, ані Барабаш не змогли пояснити, чому так сталося, що вони почали бити Артема Мирошниченка. Казали: «Бєс попутал». 

Наступне судове засідання відбудеться 19 січня 2021 року.