четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Боржники за «комуналку» отримали можливість визнати себе банкрутами та не погашати борги

Економіка , Новини

Боржники за «комуналку» отримали можливість визнати себе банкрутами та не погашати борги

views125

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадяни України, які мають кредитну заборгованість та не мають змоги виплатити всі борги за житлово-комунальні послуги, тепер мають право та можливість визнати себе банкрутами.

Два дні тому, 21 жовтня, набув чинності Кодекс з процедур банкрутства. За один рік, з моменту, коли парламент проголосував за цей документ, урядом було розроблено низку нормативних документів, які регулюють дію кодексу, в тому числі форму декларації для фізособи-банкрута.

«Основні принципи цієї процедури досить лояльні по відношенню до банкрута: відкриття процедури виключно з ініціативи боржника, можливість задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації чи погашення боргів шляхом реалізації всього майна боржника, яке входить до ліквідаційної маси, недоторканність житла, неможливість повторної процедури банкрутства», – розповіли у Міністерстві юстиції.

Варто зазначити, що справа з приводу банкрутства може бути відкрити тільки у тому випадку, коли заборгованість громадянина складе не менше ніж 30 мінімальних зарплат (наразі ця цифра складає 125,2 тисячі гривень) і боржник не матиме змоги її виплатити. У випадку визнанням громадянина банкрутом усе його майно розпродається.

Але до списку майна, яке розпродається не входить житло, яке є єдиним місцем проживання для боржника та його сім’ї. Це може бути квартира площею не більше ніж 60 м2, або будинок – максимум 120 м2. Також є особлива умова, що на кожного члена сім’ї має припадати максимум 13,5 м2.

У міністерстві підкреслюють, що визнати себе банкрутом можна через будь-які види заборгованості, навіть за комунальні послуги.

За словами Євгена Невмержицького, керуючого партнера Консалтингової компанії «Фінансова студія», якщо у людини не має фінансової змоги обслуговувати свій дім та сплачувати за «комуналку», то їй варто ініціювати процес оформлення банкрутства. У цьому випадку усе майно, яке не є життєво необхідним буде продано та з’явиться змога погасити частину боргу за «комуналку».

Також Невмержицький додав, що кожен випадок має індивідуальний характер і має розглядатися судом, який і вирішить, що з майно життєво необхідно для громадянина, а що ні.

Визнавши себе банкрутом, людина протягом п’яти років не має права отримувати кредит, поруку, надання застави без вказування факту банкрутства. Під час оформлення підприємницької діяльності також вказується факт банкрутства.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі