понеділок, 16 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Боржники за «комуналку» отримали можливість визнати себе банкрутами та не погашати борги

Економіка , Новини

Боржники за «комуналку» отримали можливість визнати себе банкрутами та не погашати борги

views66

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадяни України, які мають кредитну заборгованість та не мають змоги виплатити всі борги за житлово-комунальні послуги, тепер мають право та можливість визнати себе банкрутами.

Два дні тому, 21 жовтня, набув чинності Кодекс з процедур банкрутства. За один рік, з моменту, коли парламент проголосував за цей документ, урядом було розроблено низку нормативних документів, які регулюють дію кодексу, в тому числі форму декларації для фізособи-банкрута.

«Основні принципи цієї процедури досить лояльні по відношенню до банкрута: відкриття процедури виключно з ініціативи боржника, можливість задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації чи погашення боргів шляхом реалізації всього майна боржника, яке входить до ліквідаційної маси, недоторканність житла, неможливість повторної процедури банкрутства», – розповіли у Міністерстві юстиції.

Варто зазначити, що справа з приводу банкрутства може бути відкрити тільки у тому випадку, коли заборгованість громадянина складе не менше ніж 30 мінімальних зарплат (наразі ця цифра складає 125,2 тисячі гривень) і боржник не матиме змоги її виплатити. У випадку визнанням громадянина банкрутом усе його майно розпродається.

Але до списку майна, яке розпродається не входить житло, яке є єдиним місцем проживання для боржника та його сім’ї. Це може бути квартира площею не більше ніж 60 м2, або будинок – максимум 120 м2. Також є особлива умова, що на кожного члена сім’ї має припадати максимум 13,5 м2.

У міністерстві підкреслюють, що визнати себе банкрутом можна через будь-які види заборгованості, навіть за комунальні послуги.

За словами Євгена Невмержицького, керуючого партнера Консалтингової компанії «Фінансова студія», якщо у людини не має фінансової змоги обслуговувати свій дім та сплачувати за «комуналку», то їй варто ініціювати процес оформлення банкрутства. У цьому випадку усе майно, яке не є життєво необхідним буде продано та з’явиться змога погасити частину боргу за «комуналку».

Також Невмержицький додав, що кожен випадок має індивідуальний характер і має розглядатися судом, який і вирішить, що з майно життєво необхідно для громадянина, а що ні.

Визнавши себе банкрутом, людина протягом п’яти років не має права отримувати кредит, поруку, надання застави без вказування факту банкрутства. Під час оформлення підприємницької діяльності також вказується факт банкрутства.