понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Боррель заявив, що ЄС не має відношення до «Північного потоку – 2», а Politico навело сценарії його зупинки Німеччиною

За кордоном

Боррель заявив, що ЄС не має відношення до «Північного потоку – 2», а Politico навело сценарії його зупинки Німеччиною

views113

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального низка світових лідерів поставили під сумнів майбутнє проекту. Боррель наголосив, що «Північний потік – 2» не є європейським проєктом, тож тільки Німеччина має вирішувати його долю.

Про це Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив в інтерв’ю виданню Financial Times.

Боррель наголосив, що «Північний потік – 2» не є європейським проєктом, тож тільки Німеччина має вирішувати його долю.

За його словами, Єврокомісія ніколи не демонструвала «сильного ентузіазму» стосовно цього проєкту, а Євросоюз має відповісти введенням санкцій на ймовірне отруєння російського опозиціонера Олексія Навального у разі беззаперечних доказів причетності до отруєння конкретних офіційних осіб.

Водночас, у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального низка світових лідерів поставили під сумнів майбутнє проекту.

6 вересня представник канцлера ФРН Ангели Меркель повідомив, що вона не виключає введення санкцій проти будівництва газопроводу, а вже 11 вересня очільник МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що влада розглядає варіанти його призупинення.

Politico описало кілька можливих варіантів відмови Німеччини від «Північного потоку-2».

Перший варіант. Берлін здійснює тиск на Федеральне морське і гідрографічне агентство і Регіональне гірське управління Штральзунда. Його мета – відкликання раніше виданих дозволів на будівництво. Однак вилучення дозволів з політичних причин дозволить оператору Nord Stream 2 AG подати на Німеччину в суд. А збиток може досягти вартості самого трубопроводу, близько € 9,5 млрд.

Другий варіант. Берліну пропонують спостерігати як буде тривати судовий процес з неурядовими організаціями, що проти побудови проекту. Організація Deutsche Umwelthilfe, яка подала позов, вказує, що він несумісний з кліматичними цілями країни. Будівництво повинно бути заморожено через можливий вплив на глобальне потепління.

Третій варіант. В Politico висловлюють думку, що ним може стати обмеження на імпорт російського газу. Воно можливе, якщо необхідно «гарантувати основні інтереси безпеки».

Нагадаємо. Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газогону по дну Балтійського моря для постачання російського газу до Німеччини. Оператором будівництва виступає компанія Nord Stream 2 AG, єдиним акціонером якої є ПАТ «Газпром».

Нещодавно прем’єр-міністр Данії, через води якої проходить газопровід висловив думку щодо перегляд проекту. В той же час президент США повністю підтримує ідею від його відмови.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі