субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Боротьба олігархів за вплив на Зеленського: Ахметов витісняє Коломойського – Financial Times

Новини

Боротьба олігархів за вплив на Зеленського: Ахметов витісняє Коломойського – Financial Times

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В боротьбі за вплив на чинного президента України Володимира Зеленського між двома олігархами Ахметов намагається потіснити Коломойського.

Про це йдеться в матеріалі Financial Times під назвою «Українські олігархи борються за вплив на президента», передають «Букви».

Автори публікації наголошують, що зміну впливу можна побачити відразу за декількома факторами, які й наводяться у статті, підзаголовком до якої стали слова: «Ахметов прагне бути ближче до Зеленського, послаблюючи свого суперника Коломойського».

Першим ускладненням відносин Зеленського з Коломойським називається ситуація «ПриватБанку».

«Суперечка через банк, який раніше належав панові Коломойському, тепер робить його швидше проблемою для президента, а отже надає пану Ахметову більше впливу», – йдеться в статті.

Другим фактором називаються заклики Коломойського розірвати відносини з МВФ саме тоді, коли Зеленський намагається домовитися про нову кредитну програму.

І саме тут у гру включаються телеканали «Україна» та «Україна 24», які належать олігарху Рінату Ахметову. Останнім часом вони позитивно висвітлюють роботу президента, а людина з оточення Зеленського заявив про «дуже хороше до нас» ставлення.

Другим питанням, де Ахметов також становиться «незамінним» для Зеленського, видання називає вирішення конфлікту на Донбасі, при цьому згадує донецьку бізнес-імперію Ахметова.

«Якщо Україна відновить контроль, здатність пана Ахметова гарантувати роботу тисячам людей — або залишити їх без роботи — робить його ключовою фігурою в питанні мирного врегулювання», –пише Financial Times.

А потім наводиться цитата західного дипломата, чиє ім’я не вказано у публікації, про те, що Ахметов однозначно стане частиною будь-якої мирної угоди на Донбасі.

Крім того, автори нагадали про те, що у 2006-2012 роках Ахметов був депутатом Верховної Ради і підтримував колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Після Революції Гідності  у 2014 році він швидко оцінив ситуацію та відмежувався від Януковича, заявивши про свою проукраїнську позицію.

За словами політолога Володимира Фесенко, Ахметов дійсно намагається позбавити Коломойського можливості впливати на Зеленського і «націлений на адаптацію до нової політичної реальності, шукаючи точки компромісу й  партнерства з новою владою Зеленського, пропонуючи натомість зокрема підтримку ЗМІ».

Головний редактор Detector Media Наталія Лігачова, вважає, що зараз «Ахметов робить все можливе, щоб зменшити вплив Коломойського і встановити позитивні відносини з новою владою».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі