субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Бородянський заявив, що за дезінформацію не буде ув’язнення, лише суспільно-корисні роботи

Новини

Бородянський заявив, що за дезінформацію не буде ув’язнення, лише суспільно-корисні роботи

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Скандальний законопроєкт про протидію дезінформації не передбачає ув’язнення, проте є інші можливості покарати тих, хто порушує. Замість ув’язнення будуть суспільно-корисні роботи.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в ефірі Еспресо.TV.

Крім того, він додав, що кримінальна відповідальність настає після фіксації 3 таких випадків і розповсюджувач має довести у суді, що він не згоден з тим, що йому інкримінують, та довести свою правоту.

«Вона (кримінальна відповідальність за дезінформацію) настає після трьох доведених судом фактів розповсюдження дезінформації. Тобто уповноважений звертається до розповсюджувача: «Це – дезінформація». Той відповідає: «Я не згоден». Після цього уповноважений іде до суду і починається процес», – пояснює автор законопроєкту.

Бородянський також наголосив, що документ, як покарання за дезінформацію, передбачає суспільно-корисні роботи.

«Щоб винести такий вирок, суд зобов’язаний звернутись і отримати висновок ЄСПЛ. Ми передбачили запобіжники, щоб добросовісну людину не можна було посадити. Немає висновку – немає вироку», – повідомив Бородянський.

Нагадаємо. 15 листопада 2019 року міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський разом із першим заступником міністра Анатолієм Максимчуком представили концепцію захисту інформаційного простору від дезінформації, розроблену міністерством.

Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що законопроєкт про протидію дезінформації, матиме низку доопрацювань.

17 січня 2020 року Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський презентував законопроєкт про дезінформації у Верховній Раді. У ньому передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність до 7 років ув’язнення та 1000 мінімальних зарплат штрафу. Законопроєктом також пропонується запровадити інститут уповноваженого з питань інформації.

17 січня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній раді прийняти за основу законопроєкт №2693 «Про медіа».

22 січня генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес заявив, що український уряд має поважати саморегуляцію та автономію журналістів і не втручатися в цей процес.

23 січня представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння з приводу окремих положень законопроєкту про протидію дезінформації в Україні. Він наголошує на тому, що нові впровадження – це обмеження свободи ЗМІ та втручання зміст інформації та роботу журналістів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі