понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Богдан розповіла, хто має прийняти рішення щодо перейменування УПЦ Московського патріархату

Суспільство

Богдан розповіла, хто має прийняти рішення щодо перейменування УПЦ Московського патріархату

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство культури ще на початку 2020 року вказало список Церков, які мали вказати зв’язок з Російською Православною Церквою. Зокрема, Українська Православна Церква Московського Патріархату мала змінити назву на Російську Православну Церкву в Україні. Проте зміни не відбулися і, попри вимогу закону, Церква Московського Патріархату в Україні досі себе називає «українською».

Таку ситуацію прокоментувала голова відомства Олена Богдан в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Вона зазначила, що Державна служба України з етнополітики й свободи совісті буде діяти щодо перейменування УПЦ Московського Патріархату «відповідно до остаточного рішення Конституційного суду, яким би воно не було». При цьому, за її словами, багато юристів можуть назвати норму щодо перейменування церкви «проблематичною», але її скасування завдасть болю багатьом людям.

«Звісно ж, питання вкрай резонансне. Ми всі розуміємо, що через війну є реально загиблі люди, є люди, які втратили дім, є люди, які повернулися з фронту без рук і без ніг – і це все реальні життя», – підкреслила Олена Богдан.

Богдан додала, що люди, у світлі пережитих трагедій війни, прагнуть максимальної відкритості та видимості зв’язків.

Варто зазначити, що Верховна Рада України ще у 2018 році схвалила закон, яким зобов’язала релігійні організації вказувати в назві свою приналежність до Росії, якщо така є.

На початку 2020 року Міністерство культури вказало список Церков, які мали це зробити. Зокрема, Українська православна церква Московського патріархату мала змінити назву на Російську Православну Церкву в Україні.

Проте на її захист, цілком зрозуміло, виступили представники проросійської партії «Опозиційний блок», серед яких Вадим Новінський та Василь Німченко.

Наприкінці минулого року абревіатура УПЦ (Українська Православна Церква) була офіційно закріплена за Київською митрополією Української Православної Церкви (Православної церкви України). Відповідні відомості внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі