неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Boeing провів новаторські польоти і перевірив взаємодію БПЛА зі штучним інтелектом (відео)

Технології

Boeing провів новаторські польоти і перевірив взаємодію БПЛА зі штучним інтелектом (відео)

views67

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Концерн Boeing завершив льотні випробування взаємодії у польоті групи БПЛА зі штучним інтелектом. Випробування тривали 10 днів.

Про це повідомляє пресцентр концерну Boeing.

Зазначається, що фахівці концерну перевіряли, як такі апарати спільно вирішують певні завдання. Передові технології автономної роботи компанії Boeing, в тому числі можливості управління на борту та обміну даними, були протестовані на 3,4-метровому (11-футовому) літаку.

«Випробування продемонстрували наш успіх в застосуванні алгоритмів штучного інтелекту, щоб «навчити» мозок літака розуміти, що від нього вимагається. Можливості каналу передачі даних дозволили літаку зв’язуватися з іншими платформами, щоб вони могли співпрацювати для виконання місії»,– сказала Емілі Хьюз, директор Phantom Works International.

Розробники розглядають системи штучного інтелекту на військовій техніці як інструмент, який дозволить знизити навантаження на операторів і значно зменшити бойові втрати. Зокрема, передбачається, що, наприклад, групи «розумних» безпілотників зможуть вести розвідку або завдавати ударів по позиціях противника в закритому повітряному просторі, що охороняється системами протиповітряної оборони.

Читайте також: Експерти пояснили, чому звичайні БПЛА вже скоро стануть непотрібними: у тому числі й для України (фото)

Випробування проводилися поетапно: після кожного польоту розробники додавали в групу по одному безпілотнику. В цілому в групу увійшли п’ять апаратів, які виконували польоти на швидкості 270 кілометрів на годину. В повітрі безпілотники обмінювалися даними один з одним, розподіляли ролі в групі.

«З огляду на розмір, кількість і швидкість літаків, використаних у випробуваннях, це дуже важливий крок для Boeing і промисловості в розвитку технологій автономних систем польоту», – сказав Хьюз.

Раніше Boeing вже проводив льотні випробування невеликої групи безпілотників зі штучним інтелектом, передає Український мілітарний портал.

Так, у липні 2020 року під управлінням системи три апарати без будь-якої участі оператора виконали зліт, пролетіли по заданому маршруту на швидкості близько 200 кілометрів на годину. Далі об’єднавшись в групу і склавши кілька формацій, потім вийшли з групи та зробили повністю автоматичну посадку.