понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Близькі до Путіна російські бізнесмени та чиновники потрапили в список підозрілих транзакцій банків США

Економіка

Близькі до Путіна російські бізнесмени та чиновники потрапили в список підозрілих транзакцій банків США

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Близькі до президента Росії Володимира Путіна особи потрапили до секретних фінансових документів Мінфіну США через «сумнівні транзакції» на мільйони доларів.

Про це повідомляють «Важливі історії» з посиланням на папери американського бюро FinCEN в рамках розслідування #FinCENFiles, які видання отримало у доступ.  

Зазначається, що ексчиновники, великі російські бізнесмени і фігуранти справ про розкрадання державних коштів здійснювали «сумнівні транзакції» і потрапили в секретні фінансові документи Мінфіну США.

Журналісти стверджують, що друг Володимира Путіна, диригент і мільярдер Сергій Ролдугін володіє декількома офшорними компаніями. На їх рахунку надходили мільярди доларів від російських держбанків і найбільших бізнесменів країни.

В рамках розслідування #FinCENFiles з’ясувалося, що пов’язана з Ролдугіним компанія Sandalwood Continental у жовтні 2010 року отримала $830 тисяч від кіпрської Dulston Ventures, афілійованої з «Севергрупп» мільярдера Олексія Мордашова.

В кінці 2013 – на початку 2014 року пов’язана з Газпромбанком еміратська фірма GPB Mineral Services і кіпрська Antates Investments перевели трохи більше 6 мільйонів доларів фірмі TRP Management з Британських Віргінських островів, яка в свою чергу скинула півтора мільйона на рахунок Русанова, у посадові обов’язки якого в той час входила «розробка політики», зокрема, і в сфері міжнародних інвестицій і запозичень.

Крім того, в розслідуванні сказано, що c 2006 по 2008 роки компанія бізнесмена Алішера Усманова перевела раднику Володимира Путіна Валентину Юмашеву $6 млн.

Валентин Юмашев очолював адміністрацію президента Росії Бориса Єльцина і одружений на його доньці Тетяні Дьяченко. Як писала «Медуза», він мало не особисто вибрав Володимира Путіна в наступники Єльцину. У 2018 році на сайті Кремля з’явилося розпорядження про призначення Валентина Юмашева радником президента Росії на громадських засадах. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков пояснив тоді, що насправді Юмашев займав цю посаду з 2000 року.

Зараз видання зазначає, що у пресслужбі президента РФ не змогли відповісти на питання «Важливих історій». Юмашев є радником президента на громадських засадах, тож на нього не поширюється закон про державну службу.

«Зазначені вами питання відносяться до особистої та комерційної інформації, якою ми не володіємо», – відповіли в пресслужбі президента Путіна.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі