середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Bloomberg: США підготували санкції, які зроблять вкрай важким запуск Nord Stream 2

Економіка

Bloomberg: США підготували санкції, які зроблять вкрай важким запуск Nord Stream 2

views50

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нові санкції торкнуться страхових фірм і компаній з технічної сертифікації. Росії не вдасться пройти потрібну сертифікацію перед початком роботи навіть у разі закінчення будівництва.

Про це повідомляє Bloomberg.

У США готують додаткові санкції проти російського газопроводу Північний потік-2.

Учасники переговорів у Палаті представників і Сенаті США досягли угоди про включення додаткових санкцій щодо газопроводу «Північний потік-2» в проєкт закону про національну оборону 2021 року, який повинен бути прийнятий до кінця року.

Якщо він буде прийнятий, то навіть у разі, якщо Росія зможе добудувати газопровід, у неї не буде можливості його запустити, оскільки не вдасться пройти потрібну сертифікацію перед початком роботи.

Наразі вартість трубопроводу, який повинен з’єднати Росію з Німеччиною, вже склала 11,2 мільярда доларів, проте саме будівництво «Північного потоку-2» заморожене вже практично рік.

При цьому сенатор від штату Нью-Джерсі Боб Менендес, головний демократ в сенатському комітеті з міжнародних відносин, заявив, що члени Конгресу хотіли «дати зрозуміти, що Німеччина, як союзник, і державні чиновники в Німеччині не підпадуть під такі санкції».

Bloomberg вважає, що нові санкції не дадуть операторам кораблів отримати страховку та технічні сертифікати, які їм будуть необхідні для роботи в акваторії Данії.

«Як я розумію, якщо сертифікація газопроводу буде заборонена, його запустити буде дуже важко. Через нові санкцій Північному потоку-2 потрібно буде знайти таке сертифікаційне агентство, яке б хотіло потрапити під санкції», сказав старший аналітик компанії Sova Capital Мітч Дженнінгс .

Нагадаємо. Сполучені Штати в минулому році ввели санкції, що перешкодили будівництву останніх 160 кілометрів газопроводу. Через це компанія AllSeas Group не надала свої спецсудна для прокладки російської труби на дні Балтійського моря. Пізніше йому знайшли заміну – російське судно «Академік Черський», однак у нього виникли проблеми через неможливість укласти договір страхування, а страхові компанії відмовляються брати участь у проєкті через ризик потрапити під санкції США.