вівторок, 18 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Блокпост пам’яті: історії загиблих захисників України показали у Вінниці (ФОТО)

Наталя


Війна , Суспільство

Блокпост пам’яті: історії загиблих захисників України показали у Вінниці (ФОТО)

views50

13.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрили особливу виставку. Експозиція «Блокпост пам’яті» майже 6 років мандрує містами України та наразі налічує майже півтори тисячі предметів — речей загиблих українських військових у російсько-українській війні.

Про це повідомила співкоординаторка виставки — завідувачка відокремленого підрозділу «Музей мужніх» Вінницького обласного краєзнавчого музею Олена Гордієнко, передає Укрінформ.

«Взагалі ця виставка — результат місії «Евакуація 200» з евакуації тіл бійців, загиблих під час українсько-російської війни. Автор цього виставкового проєкту — голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» Павло Нетьосов. Як музейник і волонтер-пошуковець цієї місії, він їздив у зону АТО/ООС для того, щоб віднайти, ідентифікувати тіла і повернути останки загиблих захисників України додому, родинам. Під час цих експедицій він збирав усі ці речі, які належали загиблим. Виставка дуже глибока, вона буквально занурює в ту атмосферу», — каже Гордієнко.

За її словами, головною метою виставкового проєкту визначено збереження пам'яті про загиблих у війні проти російських окупантів військових, бійців добробатів, Нацгвардії, а також підрозділів МВС та СБУ.

За інформацією, спочатку були створені перші виставкові «капсули» — невеликі ящики від снарядів. Там були представлені фотографії та особисті речі бійців, зокрема мобільні телефони, натільні хрестики, годинники, браслети тощо.

Гордієнко зазначила, що наразі експонати, зібрані пошуковцями, перетворилися на масштабну виставку, яку розмістили у трьох залах Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Окрім ящиків з особистими речами бійців, на виставці також представлені фотографії артефактів, які пошуковцям довелося знайти під час своїх евакуаційних місій. Це світлини паспортів, обгорілих беретів, касок, вплавлених у розпечене залізо.

Також відомо, що експозиція буде виставлена у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до 8 травня 2022 року. Вхід для всіх вільний.