середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Блокада українських портів загрожує продовольчій безпеці світу ‒ Зеленський

Cіпратов Роман


Економіка , Російська агресія

Блокада українських портів загрожує продовольчій безпеці світу ‒ Зеленський

views53

02.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Україна не зможе доставити врожай до Європи, якщо не розблокувати порти, перекриті російськими окупантами.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє Укрінформ.

«На сьогодні перекриті всі порти, заблокований морський шлях для експорту нашої харчової продукції, в цілому нашої харчової промисловості, в цілому нашої металургії. Це не просто ризики, ризики вже пройшли. Сьогодні це буде велика трагедія для харчової безпеки Європи і в принципі світу ‒ Азії та країн Африки, де Україна завжди була гарантованим надійним партнером. Це велика проблема, цінова політика буде висока на харчову продукцію, ми можемо втратити мільйони, десятки мільйонів тонн врожаю, який вже зібраний», – заявив Зеленський.

Він додав, що росія не випускає і не впускає поки що кораблі, вона контролює Чорне море, але Україна хоче розблокувати ці шляхи і мати можливість не дати Росії викликати продовольчу кризу, яка точно буде, якщо наша держава не зможе доставити врожай до країн Європи, а потім до інших держав.

Президент наголосив, що цинізм ситуації ще в тому, що Росія завдає ракетних ударів по інфраструктурі України, аби повністю заблокувати можливість експорту та економіку нашої держави.