понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Бізнес на війні: за €600 фінам пропонують тури на окупований Донбас

Російська агресія , Суспільство

Бізнес на війні: за €600 фінам пропонують тури на окупований Донбас

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Найманці так званої «ДНР» з Фінляндії знайшли спосіб заробляти на російсько-українській війні. Вони пропонують своїм співгромадянам подорож на окупований Донбас. Платню за організацію таких турів беруть готівкою та закликають клієнтів не інформувати про поїздку офіційні структури в Фінляндії. Така обережність цілком зрозуміла: адже «туристи» прибувають на Донбас з боку Росії, порушуючи українське законодавство.

Інформацію про своєрідні «агентські послуги» оприлюднили журналісти проекту Coda.

Як повідомляється у публікації, посібник терористів «ДНР» вважає, що МЗС Фінляндії незаконно збирає дані про відвідування Донбасу та передає їх американській розвідці. Програма туру містить поїздку на передову, огляд визначних пам’яток, пов’язаних з бойовими діями, шопінг та засмагання на Азовському узбережжі.

Влітку 2016 року одним з «клієнтів» став 25-річний студент Вілле Сіпіла, на той момент член Фінської національної партії, прибічник ЄС та НАТО. Його виключили з партії, коли дізналися про поїздку на Донбас. Як пояснює Сіпіла, в його рішенні не було жодної політики, його просто цікавить війна. Дідусь хлопця відстоював незалежність своєї країни під час Другої світової, воював проти Росії.

Вілле Сіпіла повідомив подробиці організації турів на Донбас. Про саму можливість такої поїздки він дізнався зі сторінки Твіттер фінського найманця Петрі Вільякайнена, який воював в одному з підрозділів 2 армійського корпусу в місті Луганську. Спочатку група прибула в Росію, а потім поїхала автобусом з Москви до Донецька. Там їх зустріли ще двоє організаторів – Йохан Бакман та Янус Путконен (очільник проросійського інформаційного агентства DONi, що поширює прокремлівські новини про окупований Донбас англійською мовою).

На 9-денну поїздку було витрачено 600 євро. До маршруту входили урочисті обіди, поїздка до Азовського моря, огляд визначних місць. Серед останніх – місце падіння літака Малайзійських авіаліній Boeing MH17, збитого російськими силами.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі