вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Біженці в Польщі зможуть отримати онлайн-доступ до адміністративних послуг в Україні

Наталя


Суспільство

Біженці в Польщі зможуть отримати онлайн-доступ до адміністративних послуг в Україні

views156

26.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

У польському Гданську запускають сервіс "віртуального адміністратора", де громадяни України зможуть отримати дистанційний доступ до адміністративних послуг в Україні.

Про це повідомляє yavp.pl.

Гданськ прийняв рекордну кількість біженців з України нарівні з Варшавою та Краковом. У 2022 році в місті було зареєстровано близько 160 тисяч громадян України. Кожен п'ятий мешканець міста зараз – українець.

Громадяни України, які перебувають у Гданську, тепер зможуть вирішувати різні офіційні справи, спілкуючись онлайн із чиновниками зі Львова.

Послугу "віртуального адміністратора" почали надавати в пункті „Gdańsk Pomaga Ukrainie” (вул. Karmelickа 1). Проект співпраці із Львівською міськрадою здійснює Fundacjа Gdańskа за фінансової підтримки ЮНІСЕФ.

"Громадянам України, які проживають у Гданську, потрібно вирішувати різні офіційні справи, в мережі є багато оголошень про платну допомогу. Тому ми створюємо такий офіційний офіс, де кожен українець зможе безкоштовно скористатися допомогою чиновника та консультанта на батьківщині", – розповіла координаторка Йоанна Лукас.

Посадовці в Україні надаватимуть консультації та допомогу в оформленні та подачі документів онлайн із понад 500 різних питань. Серед таких: оформлення паспорта, питання щодо нерухомості в Україні, дитячі виплати, відновлення втрачених документів.

Для того, щоб отримати послугу, слід зателефонувати за номером 500 218 337 (з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00). Працівник інфолінії домовиться про консультацію українця зі співробітником українського Центру надання адміністартивних послуг (ЦНАП), зазначивши місто, якого стосується справа.

Консультація онлайн відбуватимуться у приміщенні пункту "Gdańsk Pomaga Ukrainie" у середу (14.00-18.00) та четвер (10.00-14.00).

Нагадаємо, громадяни України у Польщі мають змогу отримати грошову допомогу до 6000 злотих від фонду PCPM (Польський центр міжнародної допомоги).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі