п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Білоруська автокефальна церква закликала «захищати свободу свого вибору й майбутнє своєї держави»

За кордоном , Суспільство

Білоруська автокефальна церква закликала «захищати свободу свого вибору й майбутнє своєї держави»

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Білоруська автокефальна православна церква, яка діє у вигнанні (а на батьківщині – в підпіллі), закликає білоруський народ захищати свою свободу вибору та майбутнє своєї держави!», – йдеться у заяві з приводу подій у країні.

Звернення опубліковано ранком у суботу, 15 серпня 2020 року, за підписом голови БАПЦ, архиєпископа Святослава Логина (Канада) на сайті конфесії, передає «Еспресо».

«Дорогі брати і сестри у Христі! Християнська віра завжди вчить нас боротися за правду і добро, поважати інших людей. У наші дні білоруси страждають, бо нечестивий уряд застосував зброю проти свого народу, який вийшов на мирні протести проти брехні та зла. Увесь цивілізований світ солідарний з людьми, які захищають свою гідність і свій голос на президентських виборах у Білорусі та засуджують насильство над ними», – йдеться у заяві.

Також згадується привітання від РПЦ «диктатора» Лукашенко навіть ще до оголошення результатів виборів президента.

«На жаль, не всі християнські церкви в Білорусі підтримують і моляться за свій народ. Наприклад, т. зв. голова Білоруського екзархату РПЦ (відправлений з Рязані, Росія) привітав диктатора ще до офіційного оголошенням переможця виборів (Писання каже: «По плодах їх ви пізнаєте їх» – Матвія 7:16)».

Читайте також: Епіфаній підтримав білорусів і закликав прагнути до створення автокефальної церкви, незалежної від РПЦ

Білоруська автокефальна православна церква закликала людей боронити «свою свободу вибору та майбутнє своєї держави».

«Білоруська автокефальна православна церква, яка діє у вигнанні (а на батьківщині – в підпіллі), закликає білоруський народ захищати свою свободу вибору та майбутнє своєї держави! Ми молимось за упокій наших загиблих співвітчизників і за здоров’я поранених і полонених, за весь наш народ. Нехай Господь благословить усіх на добрі вчинки і позбавить нас від лихого!».

Варто зазначити, що Білоруська автокефальна православна церква раніше оголосила, що хоче, як Україна, офіційно отримати статус автокефалії. 17 вересня першоієрарх БАПЦ архієпископ Святослав Логін заявив, що Білоруська автокефальна православна церква теж має намір офіційно отримати статус автокефалії, та висловив підтримку Україні в питанні надання Томосу.

«Білоруська автокефальна православна церква є маленькою і в самій Білорусі перебуває фактично в підпільному становищі. Тому про визнання цієї церкви з боку держави зараз говорити складно. А без визнання з боку держави навряд чи можна чекати визнання з боку Вселенського патріарха», – розповів архієпископ Євстратій Зоря, пояснивши на прикладі України, що для Вселенського патріарха є важливим мати завірену підтримку ідеї автокефалії не тільки від церковних ієрархів, але й від державної влади.

Нагадаємо. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній підтримав людей, які вийшли на мирні протести в Білорусі, і закликав білоруський народ «захистити демократичне і незалежне майбутнє своєї держави». Крім того, він закликав створити власну автокефальну православну церкву, яка стане незалежною від Російської православної церкви.

Водночас предстоятель РПЦ патріарх Кирило раніше привітав Олександра Лукашенка з перемогою і похвалив його за «утвердження в суспільстві неминущих ідеалів милосердя, миру, добра і справедливості».

Наразі у Білорусі існує білоруський екзархат Російської православної церкви.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі