субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Білорусь звернулася до НАТО з проханням прийняти участь у навчаннях

За кордоном , Новини

Білорусь звернулася до НАТО з проханням прийняти участь у навчаннях

views119

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Білорусь звернулася до НАТО з проханням надати їй можливість направити спостерігачів на заплановані на 2020 році навчання Північноатлантичного альянсу.

Про це 12 грудня повідомив в.о.керівника відділу міжнародної безпеки та контролю над озброєннями головного управління багатосторонньої дипломатії МЗС Білорусі Василь Павлов під час проведення семінару «Міжнародна безпека і НАТО в 2019 році».

Василь Павлов заявив, що Білорусь має достатньо позитивного досвіду взаємодії з Північноатлантичним альянсом і була б вдячна за запрошення спостерігачів від країни на навчання НАТО в 2020 році.

Він нагадав, що Білорусь ще з 1995 року є учасником програми НАТО «Партнерство заради миру», і зазначив, що діалог з цілої низки питань забезпечення безпеки є основою для партнерства Білорусі та НАТО.

Крім того, він також висловився за необхідність налагодження конкретного та відкритого діалогу Росії і НАТО.

Зазначається, що участь у заході взяли представники державних і громадських організацій Білорусі, Організації Північноатлантичного договору, дипломатичних представництв, експерти в галузі міжнародної безпеки. Крім того, на семінарі були присутні посол Німеччини в Білорусі Манфред Хутерер.

Представник департаменту громадської дипломатії НАТО Петро Луняки заявив, що НАТО готове надати допомогу Білорусі в її миротворчих ініціативах.

Раніше представники Альянсу прокоментували реакцію Росії на бажання Білорусі стати ближче до НАТО. При цьому нагадали, що співпрацювали і з Росією, але вона сама перейшла «червону лінію», коли у 2014 році анексувала Крим.

«Росія звертає увагу на те, що Білорусь стала активніше працювати з Альянсом. І це дивно, оскільки сама Росія раніше мала навіть набагато більш тісний контакт з НАТО. Однак у 2014 році, анексувавши Крим, Росія перейшла «червону лінію», і ми змушені були переглянути свою політику щодо цієї держави. Тепер на місце співпраці прийшла політика реагування та стримування. Всі країни Альянсу сприймають Росію як агресора», – підкреслили в НАТО.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі